5 jednoduchých způsobů, jak účinně vyčistit silikonové pouzdro
adbz.cz » Hobby » Jak vyčistit silikonové pouzdro na telefon, aby bylo jako nové: Stačí trocha alkoholu či zubní pasta

Jak vyčistit silikonové pouzdro na telefon, aby bylo jako nové: Stačí trocha alkoholu či zubní pasta

Pokud používáte silikonové pouzdro, pravděpodobně víte, že se dokáže velmi snadno zašpinit. Díky těmto jednoduchým způsobům bude však vypadat opět jako nové.

silikonove pouzdro spinave
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Silikonové pouzdro je užitečný pomocník, který dokáže zachránit váš telefon při pádu na zem nebo před jakýmkoli jiným zevním poškozením. Pokud jej používáte, pak pravděpodobně také víte, že se dokáže velmi snadno zašpinit nebo zežloutnout. Naštěstí však existuje několik jednoduchých způsobů, jak tomuto nepříjemnému problému zabránit. Stačí použít správné suroviny a opět bude jako nové. Pojďme se seznámit s jednoduchými způsoby, jak účinně vyčistit silikonové pouzdro. 

1) Tekuté mýdlo

Drobné nečistoty lze z krytu odstranit tekutým mýdlem. Vyberte si jakýkoli produkt, který doma máte k dispozici a zřeďte několik kapek v teplé vodě – důkladně ingredience promíchejte, abyste vytvořili pěnu. Poté je třeba pouzdro namydlit a napěnit, a to například měkkou houbou nebo zubním kartáčkem. Jakmile bude celý povrch pokrytý, umístěte jej do nádoby s roztokem a nechte jej na několik hodin odležet. Nakonec stačí kryt opláchnout, otřít a dobře osušit. 

2) Jedlá soda

Jedlá soda patří mezi nejužitečnější pomocníky v domácnosti – jak pravděpodobně sami víte, účinně pomáhá odstraňovat všechny nečistoty, a to včetně těch nejmastnějších skvrn. Není proto žádným překvapením, že se osvědčila také při čištění silikonového krytu. Ten stačí namočit do mýdlové vody (jako u výše uvedeného způsobu), poté vzít kartáček na zuby a pomocí něj nanést sodu na povrch krytu. Zcela jej potřete a následně začněte jemným drhnutím odstraňovat žluté skvrny. Nakonec jej opláchněte vodou a uvidíte, že bude opět jako nový. 

3) Zubní pasta

Jedním z nejdostupnějších způsobů čištění krytu je použití zubní pasty. Abyste ji na povrch nanesli správně, použijte štětec s měkkými štětinami – nejprve je však třeba kryt navlhčit ve vodě. Jakmile budete připraveni, stačí ji rozetřít, jemně vydrhnout špinavá místa a nechat ji 3 až 10 minut působit. Po uplynutí této doby omyjte pouzdro pod proudem studené vody a co nejdříve jej osušte. Okamžitě uvidíte, jak bude čisté a průhledné. 

zubni pasta vyuziti
Zdroj fotografie: iStock

4) Odlakovač na nehty

Odlakovač na nehty pomůže vrátit každému průhlednému silikonovému krytu jeho původní vzhled a krásu. Jedná se navíc o prostředek, který má doma pravděpodobně každý, a pokud ne, tak jej lze zakoupit téměř v každém obchodě za pár korun (je ovšem důležité zvolit takový výrobek, který neobsahuje aceton, protože ten může poškodit silikon). Použití tohoto prostředku je naprosto jednoduché – stačí nanést malé množství na vatový tampon a otřít všechna zašlá místa. Poté kryt opláchněte vodou, osušte a máte hotovo.

5) Alkohol

K odstranění stop inkoustu, fixu a silných nečistot ze silikonového krytu na telefon můžete také použít alkohol, zejména ten lékařský (v některých případech vám však může pomoct i obyčejná vodka). Jakmile budete připraveni, naneste malé množství na vatový tampon nebo vatovou tyčinku, jemně vydrhněte znečištěná místa a pak kryt opláchněte pod proudem studené vody. Jedná se o jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů čištění.