Jak nejlépe uchovávat ovoce a zeleninu? Díky obyčejné houbičce na nádobí si zachová čerstvost po celé týdny

Skladování darů zahrady v lednici může zapříčinit, že se jejich trvanlivost značně zkrátí. Klíčem k řešení tohoto problému však může být pouze obyčejná houbička.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při koupi ovoce a zeleniny je pro většinu lidí často důležité to, aby zůstala co nejdéle čerstvá. Mnoho z nich proto pro jejich uskladnění volí lednici. Věří, že jim plodiny vydrží déle, než kdyby je nechali při pokojové teplotě. Skladování v chladničce má však jeden velký háček. Ovoce a zelenina nasávají vlhkost, které je v lednici opravdu hodně, což značně zkrátí dobu jejich trvanlivosti.

Houbička dokáže plodiny udržet čerstvé

Urychlenému stárnutí lze však velmi jednoduše zabránit tím, že do lednice vložíte obyčejnou kuchyňskou houbu. Ta je užitečná při úklidu nebo čištění nádobí a díky svým schopnostem dokáže navíc udržet ovoce a zeleninu déle čerstvé. Houbička na nádobí je totiž uzpůsobena tak, aby nasála velké množství vlhkosti. Když ji vložíte do lednice, bude dělat čest svému jménu a o všechnu přebytečnou vlhkost se postará.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pro správné fungování této vychytávky je nutné houbičku jednou za čas z lednice vyndat a nechat vysušit, aby byla schopná nasát další vlhkost. Existují různé velikosti houbiček na nádobí, ale závisí čistě na vás, jakou do lednice vložíte. Mějte ale na paměti, že čím větší bude, tím více vlhkosti je schopna vstřebat. Pokud tedy máte dostatek prostoru, není vůbec na škodu dát do chladničky větší kus, s nímž nebudete muset manipulovat tak často.

Umístění v lednici hraje velkou roli

Správné podmínky při skladování ovoce a zeleniny jsou velmi důležité a neměly by se zanedbávat. I jejich umístění v lednici má velký vliv. Ve spodní části chladničky je nejnižší teplota, a patří tam proto listová zelenina a většina ovoce. Plodovou zeleninu a tropické ovoce je vhodné skladovat spíše ve spíži, kde se teplota pohybuje okolo 10 °C. V případě nouze lze využít i horní část lednice, kde je teplota nejvyšší.

Jak skladujete ovoce a zeleninu s ohledem na čerstvost doma vy?

Zdroj: BetterHomesAndGardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články