Instalatérská metoda vyčištění pračku od všech usazenin, plísní i vodního kamene

Pokud vás v domácnosti trápí ucpaná pračka, plísně, vodní kámen nebo jiné usazeniny v jejím nitru, je tu účinný způsob, jak se jich zbavit a mít po problému.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pračka se stala nedílnou součástí téměř každé domácnosti a bez ní si už spousta lidí nedovede představit svůj život a denní rutiny. I tento spotřebič však vyžaduje péči a starostlivost, která předchází jejímu ničení a rychlému opotřebení. Pokud však již máte potíže s vodním kamenem, usazeninami nebo dokonce plísní, je tu metoda, která vám pomůže se jich zbavit. 

iZdroj fotografie: pexels.com
Efektivní čištění pračky

Co bude potřeba?

Nejčastějším problémem praček jsou plísně a usazeniny, které nejsou vidět. Ty se totiž většinou tvoří v trupu tohoto spotřebiče, nebo v jeho trubkách. Co tedy bude potřeba na jejich odstranění?

  • ½ sklenice 70 % octa
  • ½ sklenice jedlé sody
  • 60 ml vody
  • kuchyňskou houbičku 

Nejdříve je potřeba smíchat vodu se sodou. Poté přidejte dvě čajové lžičky octa. Hotovou směs nalijte do přihrádky na prací prostředek. Zbývající ocet nalijte do bubnu pračky a nastavte prací cyklus na co nejvyšší teplotu a co nejvíce otáček. Tím dosáhnete, že tato směs projde pračkou, jak má a řádně ji zevnitř vyčistí. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Kyselina citronová

Po vypráví odstraňte zbývající špínu pomocí houbičky a vypláchněte vlažnou vodou. Díky tomuto postupu se vaše pračka pročistí a nebudete k tomu potřebovat žádné drahé a speciální prostředky. Pro ještě lepší dlouhodobý účinek je dobré tyto kroky opakovat přibližně jednou za měsíc, čímž snížíte opotřebovanost a také riziko kažení vašeho spotřebiče. 

iZdroj fotografie: pexels.com
Čištění pračky nemusí být náročné

Dobrým pomocníkem je i kyselina citronová 

V domácnosti máme spoustu pomocníků, o kterých často ani netušíme. Kromě jedlé sody to může být například i kyselina citronová. Tu společně s jednou dávkou jedlé sody můžete přidat do dřezu, vany, umyvadla nebo i záchodu. Poté stačí nechat tyto přísady působit, a nakonec pouze vypláchnout horkou vodou. Napomáháte tak k čištění odpadů, ale i zažloutlého povrchu, který se může tvořit zejména na záchodech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články