Vyprané oblečení hravě zvládne usušit i běžná pračka | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Každá pračka umí sušit prádlo, jen málokdo však ví, jak funkci sušení zapnout. Přitom stačí otočit jediným knoflíkem

Každá pračka umí sušit prádlo, jen málokdo však ví, jak funkci sušení zapnout. Přitom stačí otočit jediným knoflíkem

Když není venku příznivé počasí, možná odkládáte praní prádla kvůli špatnému schnutí. Nemluvě o tom, že na sušák se stejně vše nevejde, navíc vždy někde překáží.

pracka suseni pradla
Zdroj fotografie: Depositphotos

Podzim udeřil v celé své barevné kráse, ale také s rozmary počasí. Doba, kdy vyprané oblečení rychle uschlo venku na slunci, je pryč. Zejména v bytech je přes zimu sušení prádla problém. Naházíte ho na sušák a doufáte, že co nejdříve uschne, ne vždy to však vyjde. Navíc sušák má většina lidí v ložnici, kde sice nejméně překáží, ale není to ideální kvůli vlhkému vzduchu. Mají ho totiž rádi roztoči, které opravdu hýčkat nechcete.

Sušení na radiátoru není ideální

Pokud venku prší, sněží, nebo je nevlídně, sušení vypraného prádla není snadné. Obzvlášť, když potřebujete nějaký konkrétní kus rychle suchý. Můžete ho popohnat položením na radiátor, ale není to příliš vhodné. Poškozují se tak vlákna oděvu, zhoršuje to vzduch v místnosti, navíc roste spotřeba. V době zdražování energií byste se nemuseli doplatit. Existuje však jednoduchý trik, díky kterému prádlo uschne opravdu rychle.

Nejspíše se domníváte, že svoji pračku dobře znáte a za roky používání umíte využít její schopnosti na 100 %. V tom případě vás možná dosti překvapí, jak zároveň rychle zvládne usušit oblečení. V podstatě ji můžete využít jako sušičku. Přestože nemá její vlastnosti, plnohodnotně ji nemůže nenahradit a zkrátka neusuší celou várku vypraného prádla, vyřešit problém s kouskem, který si chcete vzít na sebe, zvládne bez problémů.

Stačí vybrat starý známý program

K sušení oblečení lze využít jeden z programů, který má snad každá běžná pračka. Trik rychlého sušení spočívá v tom, že do bubnu vložíte právě vypraný kousek mokrého prádla a přidáte k němu velký ručník. Měl by být samozřejmě čistý, jelikož od použitého a nevábně vonícího by vyprané oblečení načichlo. Současně musí být suchý, aby snadno absorboval vlhkost. Čím savější ručník nebo osuška bude, tím lépe.

pracka prani rucnik
Zdroj fotografie: Depositphotos

K usušení oblíbeného kusu oblečení pak zbývá už jenom poslední jednoduchý krok, a to stisknout na pračce tlačítko s programem odstřeďování. Ideálně ještě navolte maximální možnou rychlost. Poté už jenom počkáte, až pračka odvede svou práci. Jakmile cyklus skončí a vyndáte věci z bubnu, uvidíte, jak ručník pohltil podstatnou část vlhkosti. Oblečení je téměř suché a stačí chvilka, aby doschlo na sušáku.