Čištění skleněné varné desky je hračka. Amoniak a alkohol uvolní špínu a následně ji stačí jen setřít

Jakmile dojde na čištění skleněné varné desky, je po legraci. Když vaří na sporáku žena, povrch je vcelku čistý. Pustí-li se do vaření muž nebo děti, zbude po nich spoušť.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bez pravidelného úklidu byste se za svou domácnost styděli. Bezpochyby by byla špinavá, nepěkná a vyskytovaly by se v ní bakterie všeho druhu. Úklid je tedy jediným možným úkonem, jak zajistit pořádek ve všech interiérech. Dětský pokoj, obývák nebo ložnice jsou uklizeny hned. Nejhorší je to v kuchyni. Jedná se totiž o nejfrekventovanější místo v domě a nastolení pořádku zabere nejvíce času.

Zapomeňte na desítky čisticích prostředků

Kuchyně je semeništěm nejrůznějších forem nepořádku. Na zemi jsou rozšlapané drobky od pečiva, v lednici najdete zbytky jídla, ale pohled na špinavou skleněnou varnou desku vám zkazí den. Pokud ji každodenně neotíráte, nebude vypadat vábně a jídlo se na ní začne při vaření zapékat. Naštěstí existuje několik triků, díky nimž bude varná deska ze skla zářit čistotou. A rozhodně k nim nebudete potřebovat hromadu předražených čistidel z drogerie.

Ocet a soda dokážou divy

Zapečené skvrny na sklokeramické desce nevypadají hezky, nicméně se jich dokážete hravě zbavit. Připravte si ocet, jedlou sodu a starý ručník. Jako první potřete povrch desky octem a posypte adekvátním množstvím jedlé sody. Po ruce mějte ručník namočený ve vřelé vodě. Přebytek vody vyždímejte a ručník položte na varnou desku. Vše nechte působit 15 minut a následně otřete.

Amoniak a alkohol jsou zárukou spokojenosti

Máte-li silně znečištěnou varnou desku, vezměte si na pomoc amoniak a vysokoprocentní alkohol. Vytvořte si směs, se kterou se zbavíte i zašlých fleků. Jeden díl amoniaku smíchejte s deseti díly vody a do směsi nalijte trochu alkoholu. Vše pečlivě smíchejte a varnou desku roztokem postříkejte. Po pár minutách působení desku běžně omyjte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pomůže i mycí prostředek na nádobí

Každá hospodyňka má doma mycí prostředek na nádobí, protože bez něj by se opravdu neobešla. Je skvělé, že si poradí se špinavými hrnci i zanesenou varnou deskou. Postačí, když z mycího gelu vytvoříte pěnu a aplikujete ji přímo na desku. Napěněný povrch posypte jedlou sodou a klidně i směsí peroxidu vodíku. Tyto ingredience na povrchu smíchejte, nechte chvíli působit a následně vydrhněte. Posledním úkonem je důkladné omytí a osušení varné desky.

Jakým způsobem čistíte varnou desku vy?

Zdroj: TheLazyDish
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články