Zahradní pohovka ze starých palet a její výroba | adbz.cz

Vzal 2 staré palety a řetěz. To, co vlastníma rukama vytvořil, vyrazilo celé rodině dech

Výroba zahradní závěsné pohovky je za použití starých palet opravdu jednoduchá. Zvládne to každý za jedno odpoledne a s minimem výbavy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Palety jsou velmi oblíbeným stavebním materiálem do domácnosti. Můžete s nimi být opravdu kreativní, navíc jsou snadno dostupné a levné. Inspirujte se například stavbou závěsné zahradní pohovky, jakou udělal tento šikovný kutil. Stačí vám dvě větší palety, řetěz a dobré místo pro její umístění. 
Kreativní letní pohovka na zahradu

Každý kdo má zahradu určitě rád sedí venku na sluníčku s dobrou kávou a knihou. Jednou z možností je využití houpací sítě, pokud ale chcete být opravdu originální, můžete si zhotovit závěsnou pohovku ze starých palet. Výroba je jednoduchá, materiál levný a zvládnete to za jedno odpoledne. Navíc k tomu není třeba žádných zvláštních dovedností a poradí si s tím opravdu každý.

K výrobě pohovky budete potřebovat jen dvě staré palety, pevnou větev k zavěšení a dostatečně silné řetězy, které můžete zakoupit v každém železářství za pár stovek. Ke spojení bude stačit několik hřebíků a šroubů, dostupných v každém hobby marketu. Pro začátek k sobě obě palety postavte tak, aby vytvářely sedák a opěradlo ve vámi zvoleném úhlu. Poté je k sobě v připraveném úhlu přišroubujte a vytvořte podpěry, jenž budou zadní část držet.

Celou pohovku následně natřete barvou na dřevo a nechte pořádně proschnout. Pomocí šroubů pak do čtyř rohů spodní palety přišroubujte řetězy. Můžete použít oka, na ty připevnit horolezecké karabiny a řetěz zaháknout do nich. Díky tomu ji budete moci kdykoliv pohodlně sundat a schovat. Pak už stačí jen zavěsit na dostatečně silnou větev nebo ocelový rám a pohovka je hotová. Doporučujeme také položit na sedák matrace pro větší pohodlí. 

Jaký další nábytek by se dal vyrobit ze starých palet?

Zdroj: Womanio

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
DámskýDeník.cz
Když rozvedený muž zjistil, že jeho bývalá žena a dítě nemají co jíst, ihned běžel nakoupit. Na exmanželku čekala doma plná lednice
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin