Zahradní pohovka ze starých palet a její výroba | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vzal 2 staré palety a řetěz. To, co vlastníma rukama vytvořil, vyrazilo celé rodině dech

Vzal 2 staré palety a řetěz. To, co vlastníma rukama vytvořil, vyrazilo celé rodině dech

Výroba zahradní závěsné pohovky je za použití starých palet opravdu jednoduchá. Zvládne to každý za jedno odpoledne a s minimem výbavy.

drevene palety brouseni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Palety jsou velmi oblíbeným stavebním materiálem do domácnosti. Můžete s nimi být opravdu kreativní, navíc jsou snadno dostupné a levné. Inspirujte se například stavbou závěsné zahradní pohovky, jakou udělal tento šikovný kutil. Stačí vám dvě větší palety, řetěz a dobré místo pro její umístění. 

Kreativní letní pohovka na zahradu

Každý kdo má zahradu určitě rád sedí venku na sluníčku s dobrou kávou a knihou. Jednou z možností je využití houpací sítě, pokud ale chcete být opravdu originální, můžete si zhotovit závěsnou pohovku ze starých palet. Výroba je jednoduchá, materiál levný a zvládnete to za jedno odpoledne. Navíc k tomu není třeba žádných zvláštních dovedností a poradí si s tím opravdu každý.

K výrobě pohovky budete potřebovat jen dvě staré palety, pevnou větev k zavěšení a dostatečně silné řetězy, které můžete zakoupit v každém železářství za pár stovek. Ke spojení bude stačit několik hřebíků a šroubů, dostupných v každém hobby marketu. Pro začátek k sobě obě palety postavte tak, aby vytvářely sedák a opěradlo ve vámi zvoleném úhlu. Poté je k sobě v připraveném úhlu přišroubujte a vytvořte podpěry, jenž budou zadní část držet.

Celou pohovku následně natřete barvou na dřevo a nechte pořádně proschnout. Pomocí šroubů pak do čtyř rohů spodní palety přišroubujte řetězy. Můžete použít oka, na ty připevnit horolezecké karabiny a řetěz zaháknout do nich. Díky tomu ji budete moci kdykoliv pohodlně sundat a schovat. Pak už stačí jen zavěsit na dostatečně silnou větev nebo ocelový rám a pohovka je hotová. Doporučujeme také položit na sedák matrace pro větší pohodlí. 

Jaký další nábytek by se dal vyrobit ze starých palet?

Zdroj: Womanio