Rodina zrecyklovala vyřazené palety určené k vyhození | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Pět měsíců dávala rodina do kupy novou podlahu z palet určených k vyhození. Výsledek je tak neokoukaný, že sklízí obdiv každé návštěvy

Pět měsíců dávala rodina do kupy novou podlahu z palet určených k vyhození. Výsledek je tak neokoukaný, že sklízí obdiv každé návštěvy

S notnou dávkou kreativity a zručnosti lze vyrobit spousta věcí. Proto se americká rodina rozhodla využít vyřazené palety. Výsledek je ohromující.

palety 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každý má radost z toho, když si něco vyrobí, takzvaně DIY (do it yourself – udělej si sám). O to lépe se pak cítíme, jestliže výsledek naší práce za ten čas stojí. Přesně tento pocit zažila rodina, která se rozhodla znovu využít vyřazené dřevěné palety. Recyklace je velice důležitá, protože zabraňuje vytváření nového odpadu. Tato rodina si je toho vědoma, a tak se odvážně pustila do osmnáctiměsíčního projektu.

Proč se rodina rozhodla palety ještě využít

Nebylo to jen proto, že tím šetří přírodu a stromy. Ale také se tím skvěle bavili. Poznali se lépe navzájem při společné práci díky tomu, že zapojili všechny členy rodiny. I ty nejmenší. Zůstala jim spousta skvělých zážitků a jedinečných momentů, kdy byli všichni pospolu. Osmnáct měsíců není zrovna krátká doba, avšak po dokončení a spatření výsledku bylo všem jasné, jak moc se to vyplatilo.

stare palety
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nezaplatili za to téměř nic a sami si v domě udělali novou podlahu. Dřevěné parkety totiž bývají dost drahé. Avšak při kreativní mysli se dá z palet vyrobit ledasco. Podlahu si jako první nejspíš nevybavíme, ale vlastně proč ne. Perfektně se jim povedla a vypadá jako od profesionálů.

Palety posloužily k přepravě, teď je čas je vyhodit. Nebo ne?

Dřevěné palety byly využity k přepravě zásilky do USA. Skvěle posloužily, ale již jich nebylo třeba. Avšak naše rodina v nich ještě spatřila potenciál, jako nikdo jiný. Samozřejmě si tuto příležitost nenechali uniknout. Tudíž si odvezli všechen materiál domů. Tam začali plánovat a navrhovat postupy práce.

Věděli, že to nebude snadné a že jim to nejspíše zabere hodně času. Ale bylo jim jasné, že výsledek a vzpomínky budou nedocenitelné. Neváhali a brzo se do toho pustili. Zapojeni byli všichni členové. Tvrdší práci zastal otec a tu jemnější matka s dětmi. Když už toho bylo moc, zavolali si na pomoc i přátele. Práce se tím o to zefektivnila.

S trochou vynalézavosti a tvrdé práce není nic nemožné

Postup předem naplánovali, ale samozřejmě ho bylo třeba v průběhu občas trochu pozměnit. Jak šel čas, byli zkušenější a zručnější. Začátek patřil mezi jednodušší části, stačilo odstranit všechny hřebíky a pak oddělit prkna. Díky týmové práci jim to šlo pěkně od ruky. Zanedlouho se jim podařilo odstranit neuvěřitelných 9 000 hřebíků. Dále se prkna řezala, rovnala a obrousily se jejich strany.

Pallet wood floor.

Nakonec se všechna prkna vyleštila, a tím bylo vše připraveno na další fázi. Tou bylo montování samotné podlahy. Důležité bylo mít hodně trpělivosti a prkna připevnit svědomitě. Poté, co se veškerý materiál upevnil, se mohlo začít s lakováním a posledními úpravami. To dalo podlaze vysoce profesionální vzhled. Výsledek posuďte sami.

Zdroj: Lavozdelmuro, Imgur