Rostliny, které milují horko a sluníčko po celý den | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Horké letní dny a vysoké teploty aneb Pět rostlin, které se vám za takové počasí odvděčí bohatými a závidění hodnými květy

Horké letní dny a vysoké teploty aneb Pět rostlin, které se vám za takové počasí odvděčí bohatými a závidění hodnými květy

Některým květinám vadí umístění na velmi slunečném místě, například na okně. Tyto rostliny to naopak milují, a když je dáte na okno, bude se jim tam dařit po celé léto.

kvetiny slunce
Zdroj fotografie: Pixabay

Vybíráte květiny na balkón nebo na okno a bojíte se zda přežijí vysoké teploty a přímé letní slunce. Když vybere petúnie, surfinie nebo pelargonie určitě nesáhnete vedle. Tyto rostliny sluníčko doslova milují, takže když je dáte na okno nebo balkón orientovaných na jih, bude se jim tam dařit.

Pelargonie

Pelargonie každý zná spíše pod názvem muškáty. Je to nejrozšířenější rostlina, která zdobí téměř každý dům. Mají rádi teplo a sluneční paprsky, právě proto jsou tak oblíbené. Vybírat můžete z velké škály barev a druhů. Nejvíce oblíbené jsou převislé pelargonie, které vám krásně ozdobí okno, ale i zábradlí na balkóně.

muskaty 2
Zdroj fotografie: Pixabay

Vystačí si s mírnou zálivku, mají silné listy, které pomáhají s hospodařením s vodou. Dokážou se o sebe tedy postarat téměř sami. Pokud je občas zapomenete zalít, vůbec nic se neděje.

Petúnie a surfinie

Petúnie, jsou také skvělou volbou. Když se o ně budete správně starat, pokvetou vám celé léto a budou chloubou vašeho balkónu. Mají rádi hodně slunečního svitu, suché a teplé počasí. Můžete si vybrat z mnoha druhů a barev. Nejvíce oblíbené jsou stejně jako u muškátů převislé petúnie. Je ale nutné je chránit před větrem a přívalovými dešti. Rostlinky jsou křehké a tak by se mohli polámat.

petunie 1
Zdroj fotografie: Pixabay

Blízkou příbuznou petúnii jsou i surfinie, které ovšem potřebují trošku více péče. Především pravidelnou zálivku, ale s tím vám mohou pomoci samozavlažovací květináče, ve kterých se bude surfiniím dařit. Odkvetlé květy surfinií i petúnií je potřeba pravidelně otrhávat, aby měla dostatek energie pro růst nových květů a tak vám dělala dlouho radost.

Růže

I růže se dají pěstovat na balkóně, když zvolíte dostatečně velkou nádobu, bude se jim tam dařit výborně. Potřebují dostatek světla a tepla. Pokud jim dopřejete kvalitní výživu a dostatek zálivky, nebudete litovat. Nesmíte je ale přelévat, to jim nesvědčí, mohli by se zničit kořeny a rostlina zahynout.

ruze
Zdroj fotografie: Pixabay

Levandule

Levandule je původem ze středomoří, je tedy zvyklá na horké letní dny. Je tedy vhodná do míst, kde bude mít po celý den dostatečné sluneční světlo a teplo. Ne jen že vám krásně ozdobí balkón nebo zahradu, navíc funguje jako přírodní repelent. A na podzim si květy můžete usušit a ovonět si s ní i dům či byt.

Zdroj: Proven Winners