Začalo to koníčkem, teď se tím živí. Mladá žena vytváří na stěnách neuvěřitelně realistické malby, každá je originál

Tato žena je opravdový mistr v tom, co dělá. Její malby dodávají nudným bílým stěnám nový život, a proto si ji hodně lidí zve k sobě domů.

i Zdroj fotografie: S vědomím Lilit Sarkisian
                   

Někdo si může myslet, že bílé stěny jsou to nejlepší, co v bytě můžete mít, protože to vypadá čistě a jemně. Ale po nějaké době to může začít trošku nudit – a právě s tím si umí poradit tato velmi šikovná žena. Ta totiž takovým stěnám dodává život tím, že na ně maluje krásné a velmi originální květy. A je v tom opravdový mistr.

Kariéru zahájila už před 10 lety

Výtvarná umělkyně Lilit Sarkisian dokáže oživit jakoukoli místnost. Přes celé stěny totiž maluje krásné a originální květiny, jež si každý rychle zamiluje. A především žádná stěna, kterou pomaluje, není stejná. Inspiruje se totiž právě místem, kde pracuje, a právě pro něj pak přímo na míru vytvoří květiny, jež se tam podle ní nejvíce hodí. Tím pádem je každá stěna jedinečná a originální.

Svoji kariéru se rozhodla zahájit už před 10 lety, ale samozřejmě trvalo dlouho, než si jí vůbec někdo všiml. Nejprve totiž zachycovala momenty z módních přehlídek na ukrajinském týdnu módy. V roce 2015 potom konečně měla dostatek financí na to, aby učinila velký krok a vytvořila svoji vlastní nezávislou značku. A jelikož už o ní lidé věděli, že je šikovná, začali si ji zvát k sobě domů. A tak odstartovala její sláva.

Malby oživí každou stěnu

Jakmile si někdo Lilit pozve k sobě domů, musí jí dát úplně volnou ruku. Nejprve do daného domu přijde, aby tak nějak poznala jeho atmosféru a pořádně se podívala na stěnu, kterou bude malovat. Vyfotí si ji ze všech úhlů a poté jde domů, kde si promyslí, co a kde bude malovat. O nějaký ten týden později přijde do domu klienta znovu a vrhne se na malování. Na stěnách se potom objevují velké květy, různé ovoce, nebo dokonce i zelenina.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lilit Sarkisian (@litsarkisian)

Lilit sice k malování používá pastelové barvy, ale ve výsledku se každá stěna stane výrazným prvkem domu, kterého si všimne úplně každý. Nejlépe se tyto malby hodí například pod schodiště nebo do různých výklenků. Pod rukama této umělkyně doslova rozkvétají všechny stěny, jež se rozhodne pomalovat. A musí být opravdu krása ji přitom pozorovat.

Jak se vám její malby líbí?

Zdroj: MyModernMet
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články