Důmyslný fígl s pokojovými rostlinami je udrží celoročně zdravé. Budou mít násobně víc květů a listů
Pokojové rostliny potřebují zvýšenou pozornost, a proto je důležité vědět, jak se o ně starat.
Pokojové rostliny nejsou pouhou dekorací, zvládnou toho mnohem více než jen ozdobit byt. Pročistí vzduch, stanou se pomocníky v kuchyni a zpříjemní domácí prostředí. Dopřejte jim tu nejlepší péči, aby mohli vaší domácnosti dělat parádu i nadále
Pokojové rostliny vyžadují Vaši veškerou péči
Existuje mnoho druhů pokojových květin, ale každá je jiná a proto vyžadují rozdílnou péči. Některým škodí pravidelné zalévání, jiné zase vyžaduje bohatou zálivku. Podívejte se na seznam těch nejdůležitějších tipů a rad, které byste při péči o květiny měli znát.
Prvním krokem je zalévání, bohužel rostliny mají odlišné požadavky na zalévání vzhledem ke způsobu pěstování. Kaktusy potřebují méně vody, kvetoucí rostliny obvykle potřebují o něco více. Dále byste měli vědět, jak moc hnojit konkrétně Vaši rostlinu, závisí to zejména na rychlosti růstu a stáří rostliny. Stejně jako při zalévání je důležité vyhnout se nadměrnému hnojení pokojových rostlin.
I na vzhledu záleží
Důležitou součástí pěstování těchto rostlin je jejich přesazování, nechceme je přece mít přerostlé. Zjistit, zda je potřeba rostlinu přesadit, můžete podle kořenů. Pokud kořeny doslova „krouží“ v květináči, je na čase ji přesadit do většího květináče. Pokud ji ale chcete nechat v tom samém, ořízněte kořeny nůžkami a s čerstvou zeminou ji zasaďte zpět. Nejlepší období na přesazování jsou jaro a léto.
Estetické úpravy květin jsou také důležité a jednou z nich je pravidelné čištění od prachu sprchou či hadříkem. Rostlina pak dokáže vstřebat i více světla. Aby rostliny vypadaly ještě lépe, stříhejte je a odstraňujte odumřelé listy. Na závěr si také dávejte pozor, aby rostliny nejsou nemocné, některé choroby totiž způsobují škůdci. Nemocné rostliny běžně poznáte, když se na listech objeví bílé či plísňové skvrny a začínají hnít kořeny.