Sekáte trávu správně? Pokud ne, připravte se na tučnou pokutu
adbz.cz » Hobby » Pravidla sekání trávy budou platit pro všechny. Za jejich porušení budeme odvádět tučné pokuty

Pravidla sekání trávy budou platit pro všechny. Za jejich porušení budeme odvádět tučné pokuty

Za sekání trávy bude většině zahrádkářů nejspíše hrozit poměrně velká pokuta. Stačí porušit pravidla a policie bude záhy u vašich dveří.

sekacka telefon mereni
Zdroj fotografie: Public Domain

Mnoho zahrádkářů se stará o svůj trávník tím, že ho sekají za pomoci sekačky na trávník. To je sice v pořádku, ovšem mnoho z nich si často neuvědomuje, že tímto způsobem mohou otravovat své sousedy. Jak tedy uvádí server Deník, velmi brzy pravděpodobně přijde v platnost nové nařízení, které zakazuje provádět tuto činnost během neděle.  

Hlučné činnosti budou nejspíše každou neděli zakázány  

Podle odborníků představují problém nejen sekačky na trávník, ale také motorové pily, cirkulárky a hlučné grilování na zahradě – vesměs tedy všechny činnosti a přístroje, které způsobují hluk a omezují tím okolí. Nyní proto zákonodárci zvažují možnost zavést zákaz jejich používání a pořádání jakýchkoli akcí, přičemž porušení nových pravidel by se trestalo finanční pokutou. Ta by se mohla vyšplhat do výše až 30 000 Kč.

„Nejčastěji to jsou sekačky na trávu, motorové pily a cirkulárky. Logicky lidé, kteří celý týden pracují a o víkendu si chtějí odpočinout, jsou z toho rozmrzelí. Telefonují k nám na úřad, ať s tím něco uděláme,“ sdělil někdejší starosta Osečné Jiří Hauzer pro server iDnes s tím, že se již snažil podobné nařízení zavést, ale v zastupitelstvu o jeden hlas neprošlo. 

sekani dreva
Zdroj fotografie: Depositphotos
Za provádění hlučných činností v neděli budou nejspíše brzy pokuty.

Občané jsou dle průzkumů nerozhodní 

Zákaz by se přitom měl týkat pouze neděle, která je již odpradávna považována za den klidu a odpočinku. Namísto však toho, aby lidé prováděli hlučné činnosti v sobotu a poté nedělali nepořádek, zabývají se alkoholem či výlety a důležité povinnosti nechávají na později. Stále je však v jednání, zda by se toto pravidlo zavedlo, neboť s ním dle průzkumů mnozí nesouhlasí. Na webu adbz jsme také psali o novém zákazu pro ty, kteří chodí do lesa.