Obyčejná mince řeší zásadní problém každé domácnosti. Češky se účinkem chlubí na internetu

Když se na dřez díváte z dálky, nevypadá to, že by s ním bylo něco špatně. Přesto se právě odsud line podivný hnilobný zápach plnící spolehlivě celou kuchyni.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Právě proto stojí za to odšroubovat odtok a podívat se dovnitř. Velmi rychle totiž zjistíte, že se tu skrývá jádro pudla a odtok bude potřebovat radikální zásah. Kromě pachu také vyřešíte skutečnost, že voda odtéká jen velmi pomalu, což vám nepochybně komplikuje práci. Nejdříve je však potřeba se dostat dovnitř, k čemuž vám snadno dopomůže obyčejná mince. Použijte ji jako šroubovák a odmontujte ústřední šroub, který drží kanálek.

Mince a vstup přímo do hlubin

Zaseklý nebo rezavý šroub také není problém. Snadno ho uvolníte pomocí hadru namočeného do octa. Ten nechte 30–60 minut ležet na kanálku a pak to s mincí zkuste znovu. Po této lázni už by mělo jít vše mnohem jednodušeji. Nenechte se zaskočit, šroub je poměrně dlouhý. Díky tomu ho ale můžete za chvíli vzít do ruky nebo hadru a vykroutit ještě snáz. Pak už je na čase podívat se, co se to vlastně skrývá v onom prokletém odtoku.

Připravte se na skutečný šok, protože vnitřek odtoku bude velmi špinavý. Drobným kanálkem není příliš vidět dovnitř. Jakmile ale tato bariéra zmizí a potrubí se ukáže na denním světle, je to zcela jiný obrázek. Vyberte zevnitř všechno, kam až dosáhnete, a stěny pečlivě očistěte. Důkladnou péči věnujte samozřejmě samotnému kanálku, protože nečistoty se usazují na jeho okraji, a tudíž je protékající voda nespláchne.

Spolehlivá trojice pro domácí čištění

Právě tato architektura je důvodem, proč je nutný váš občasný zásah i tehdy, když dřez zvenku vypadá naprosto čistě. Zdání evidentně klame, a čištění je proto potřeba i tady. Jestli vám usazeniny dávají zabrat, pozvěte si na pomoc svatou trojici domácího čištění – tedy ocet, jedlou sodu a citronovou šťávu. Případně ještě prášek do pečiva a obyčejnou sůl. Sáček jedlé sody nasypte do sifonu, přilijte hrnek octa a opatrně zalijte vroucí vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento postup můžete preventivně používat i bez rozebírání kanálku. Čas od času je ovšem stejně dobré ho odmontovat a zkontrolovat stav věci. Vzhledem k vypuklinám totiž nikdy nevíte předem, kde se začne usazovat mastnota a dělat další neplechu. V případě obyčejné soli ji do odpadu jen nasypte. Pak nechte asi hodinu působit a prolijte horkou vodou. I na tento odtok se dá použít toaletní zvon, pokud chcete opravdu pořádný tah.

Zvon chce správnou techniku

Přestože jde o zcela tradiční pomůcku nejen kuchyňské údržby, mnoho lidí stále přesně neví, jak tuto „zbraň“ používat. Existuje vícero typů, jako nejlepší se však ukazuje zcela klasický gumový s dřevěnou rukojetí. Dřez pak zavřete špuntem a do poloviny napusťte teplou vodou. Nezapomeňte hadrem nebo něčím podobným ucpat přepadovou vpusť. Pak už jen umyvadlo odzátkujte, zvon nasaďte na odtok a udělejte pořádný podtlak.

Jak často čistíte kuchyňský dřez a jak?

Zdroj: SmartFox
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články