Poslední šance koupit si oblíbenou potravinu. Udělejte si zásoby, její prodej v Česku nadobro končí

Z pultů obchodů brzy zmizí oblíbená potravina mnoha Čechů. Velká společnost zavírá kvůli rostoucím nákladům pobočky a propouští zaměstnance.

i Zdroj fotografie: Uanord / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Orkla Foods Česko a Slovensko je potravinářská společnost, která působí v Bzenci na Hodonínsku a v Panenských Břežanech v okrese Praha-východ. Výrobky a potraviny pocházející z této velkofirmy se již řadu let objevují na pultech obchodů a nejeden Čech si bez nich nedokáže představit svůj každodenní život. Během posledního čtvrtletí tohoto roku však většina z nich zmizí – společnost totiž trápí krize, a proto zavírá některé závody. 

Oblíbené potraviny zmizí z pultů českých obchodů 

Mezi nejoblíbenější produkty od společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko patří zejména sterilizované okurky, ovšem výrobce vyváží na trh také různé druhy mraženého ovoce a zeleniny. Ani jedna z těchto potravin však již nebude k dostání, a tak jejich dovoz nahradí externí společnosti ze střední či západní Evropy (budou sice vypadat stejně, ale s jiným původem). Podle mluvčího společnosti tak přijde o práci kolem 250 zaměstnanců.  

Rovněž stále probíhají různá jednání, během kterých management řeší budoucnost českého in-portu a snaží se vymyslet vhodné řešení pro každou stranu. Firma také pomáhá všem dosavadním pracovníkům najít nové zaměstnání v okolí a snaží se za ně přimluvit, kdekoli to jen jde. Peníze ušetřené ze zavřených provozoven pak dle serveru BrnenskaDrbna půjdou do rozvoje ziskových činností a investic zaměřujících se na udržitelnost. 

iZdroj fotografie: iStock
Velká potravinářská společnost zavírá v Česku hned dva závody.

Minulý rok zanikly tisíce firem 

Situace však nevypadá dobře i pro mnoho dalších velkoprodejců na českém území a mnozí odborníci si myslí, že konec těchto provozoven je pouze začátek. Jen během posledního roku zaniklo neuvěřitelných 16 063 firem a v současnosti to vypadá, že tento trend bude bohužel pokračovat i nadále. Na webu adbz jsme také psali o triku, díky kterému mnoho Čechů nakupuje zadarmo. Jde podle vás o užitečný trik, nebo velký podvod? 

Co si o zavření závodů myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články