Chytré hospodyňky dávají do mrazáku minci. Spolehlivě vás ochrání před kontaminovanými potravinami a následnými problémy

Tento jednoduchý trik vám pomůže mít přehled o potravinách uložených v mrazáku i v době vaší nepřítomnosti. Stačí vám k tomu jen jediná mince.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bez mrazáku se v dnešní době neobejde snad žádná domácnost. Nespornou výhodou tohoto spotřebiče je možnost dlouhodobého uskladnění některých potravin a jídel a výrazného prodloužení jejich trvanlivosti. Abyste však měli jistotu, že během této doby nedošlo k jejich zkažení, pomůže vám podle iReceptáře obyčejná mince. Účinnost této metody si ověřila už i moje teta, která se tak vyhnula řadě nepříjemností.

Na co si dát při používání mrazáku pozor

Lednice a mrazák jsou skvělými vynálezy, které usnadňují život v každé domácnosti. Přesto mohou nastat nečekané situace, jež jejich fungování ztíží, což se odrazí i na stavu a konzistenci uskladněných potravin. Předcházet těmto nepříjemnostem vám pomohou i obyčejné noviny, o nichž jsme psali více už v dřívějším příspěvku na adbz, které vyplní prázdný prostor a stabilizují teplotu uvnitř zařízení.

Proč dávat minci do mrazáku

Tato jednoduchá vychytávka se vám osvědčí zvlášť v době delší nepřítomnosti. Pokud se rozhodnete svůj domov na delší dobu opustit, avšak lednici ani mrazák vypínat neplánujete, dejte si pozor na náhlý výpadek proudu. Stačí pár hodin a zamražené potraviny se začnou postupně odmrazovat. Jejich opětovné zmražení pak vede nejen ke snížení jejich kvality, ale i řadě dalších potíží, na něž jsme upozorňovali už dříve na adbz.

zamrzlá mince iZdroj fotografie: Freepik
Podle mince poznáte, zda mrazák v době vaší nepřítomnosti fungoval po celou dobu

Jak mince v mrazáku funguje

Jediné, co k tomuto triku budete potřebovat, je podle webu NášDům obyčejná miska, trocha vody a libovolná mince. Misku jednoduše naplňte vodou (nemusí být až po okraj) a vložte do přihrádky v mrazáku. Jakmile voda zamrzne, položte na její hladinu jakoukoliv minci. Podle toho, v jaké poloze se po vašem příjezdu bude nacházet, poznáte, zda jsou vaše potraviny v pořádku, jak potvrzuje i naše čtenářka Jaroslava P. z Náchodu: „Vždy když jedeme na dovolenou, dáváme minci na zamrzlou vodu, abychom věděli, jestli se s potravinami nic nestalo, když jsme nebyli doma.“

Pokud v době, kdy jste nebyli doma, došlo k výpadku proudu tak dlouhému, že snížením teploty v zařízení začalo docházet k odmrazování potravin, projeví se to i na misce s vodou. Ta začne také tát a mince se tak začne propadat hlouběji. Naopak v případě, že ji naleznete ve stejné pozici, v jaké jste ji tam zanechali, máte stoprocentní jistotu, že mrazák spolehlivě fungoval po celou dobu.

Jak kontrolujete stav potravin po dlouhodobé nepřítomnosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články