Chytré hospodyňky dávají do mrazáku minci. Toto je důvod
adbz.cz » Hobby » Chytré hospodyňky dávají do mrazáku minci. Spolehlivě vás ochrání před kontaminovanými potravinami a následnými problémy

Chytré hospodyňky dávají do mrazáku minci. Spolehlivě vás ochrání před kontaminovanými potravinami a následnými problémy

Tento jednoduchý trik vám pomůže mít přehled o potravinách uložených v mrazáku i v době vaší nepřítomnosti. Stačí vám k tomu jen jediná mince.

mrazak
Zdroj fotografie: Depositphotos

Bez mrazáku se v dnešní době neobejde snad žádná domácnost. Nespornou výhodou tohoto spotřebiče je možnost dlouhodobého uskladnění některých potravin a jídel a výrazného prodloužení jejich trvanlivosti. Abyste však měli jistotu, že během této doby nedošlo k jejich zkažení, pomůže vám podle iReceptáře obyčejná mince. Účinnost této metody si ověřila už i moje teta, která se tak vyhnula řadě nepříjemností.

Na co si dát při používání mrazáku pozor

Lednice a mrazák jsou skvělými vynálezy, které usnadňují život v každé domácnosti. Přesto mohou nastat nečekané situace, jež jejich fungování ztíží, což se odrazí i na stavu a konzistenci uskladněných potravin. Předcházet těmto nepříjemnostem vám pomohou i obyčejné noviny, o nichž jsme psali více už v dřívějším příspěvku na adbz, které vyplní prázdný prostor a stabilizují teplotu uvnitř zařízení.

Proč dávat minci do mrazáku

Tato jednoduchá vychytávka se vám osvědčí zvlášť v době delší nepřítomnosti. Pokud se rozhodnete svůj domov na delší dobu opustit, avšak lednici ani mrazák vypínat neplánujete, dejte si pozor na náhlý výpadek proudu. Stačí pár hodin a zamražené potraviny se začnou postupně odmrazovat. Jejich opětovné zmražení pak vede nejen ke snížení jejich kvality, ale i řadě dalších potíží, na něž jsme upozorňovali už dříve na adbz.

zamrzlá mince
Zdroj fotografie: Freepik
Podle mince poznáte, zda mrazák v době vaší nepřítomnosti fungoval po celou dobu

Jak mince v mrazáku funguje

Jediné, co k tomuto triku budete potřebovat, je podle webu NášDům obyčejná miska, trocha vody a libovolná mince. Misku jednoduše naplňte vodou (nemusí být až po okraj) a vložte do přihrádky v mrazáku. Jakmile voda zamrzne, položte na její hladinu jakoukoliv minci. Podle toho, v jaké poloze se po vašem příjezdu bude nacházet, poznáte, zda jsou vaše potraviny v pořádku, jak potvrzuje i naše čtenářka Jaroslava P. z Náchodu: „Vždy když jedeme na dovolenou, dáváme minci na zamrzlou vodu, abychom věděli, jestli se s potravinami nic nestalo, když jsme nebyli doma.“

Pokud v době, kdy jste nebyli doma, došlo k výpadku proudu tak dlouhému, že snížením teploty v zařízení začalo docházet k odmrazování potravin, projeví se to i na misce s vodou. Ta začne také tát a mince se tak začne propadat hlouběji. Naopak v případě, že ji naleznete ve stejné pozici, v jaké jste ji tam zanechali, máte stoprocentní jistotu, že mrazák spolehlivě fungoval po celou dobu.