Duhové eukalypty vypadají jako dílo umělce. Nemusíte za nimi do džungle, najdete je i na zcela běžném místě

Duhové eukalyptové stromy vypadají příliš krásně, než aby byly skutečné. Přitom ale jsou! Pocházejí z tropických oblastí, ale lze se s nimi setkat i jinde ve světě.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když uvidíte poprvé fotky duhových eukalyptových stromů, napadne vás, že jsou uměle upravené. Že ta barva je přimalovaná. S různobarevnou kůrou tyto vysoké stromy vypadají, jako by je vyzdobil nějaký obří štětec. Jsou však skutečné a pocházejí z tropických oblastí, jako jsou Filipíny, Indonésie a Papua Nová Guinea. A setkat se s nimi lze i v nejjižnějších částech Spojených států.

Stromy s kmenem jako malířská paleta

Duhový eukalyptus (Eucalyptus deglupta) je stálozelený strom, který má stříbřitě zelené listy a shluky drobných bílých květů. Jeho nejúžasnějším prvkem je však kmen, který se pyšní duhovou kůrou v odstínech zelené, modré, oranžové, červené a fialové. Jak kmen roste, kůra se neustále v pásech odlupuje a odhaluje tím stále nové barvy a vzory. V obdobích silných dešťů dokáží tyto eukalypty vyprodukovat obzvláště nádherně zbarvenou kůru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Duhové stromy rostou nejlépe na plném slunci s trvale vlhkou půdou. Mohou tolerovat i krátké období sucha, ale pak je vhodné je dobře zalévat. Ve svém původním prostředí tropů mohou duhové eukalyptové stromy dosahovat výšky přes 60 metrů, jedinci rostoucí na území Spojených států dorůstají asi jen poloviční výše. Tyto stromy rostou velmi rychle a není neobvyklé, že za jedinou sezónu přidají až jeden a půl metru, takže mohou dosáhnout úctyhodných výšek téměř za okamžik.

iZdroj fotografie: Unsplash

Chcete-li je vidět, nemusíte do tropů

Tyto stromy jsou doma v tropech, ale chcete-li je spatřit, nemusíte do džungle. Lze se s nimi potkat v některých částech Spojených států, jako je třeba San Diego v Kalifornii – můžete je vidět v parku Balboa, na bulváru Sports Arena Boulevard, v místní zoo a v částech Mission Bay. A pokud plánujete výlet na Floridu, můžete si pořídit selfíčko s duhovým eukalyptovým stromem v botanické zahradě Port St. Lucie. Shluky duhových eukalyptů najdete také na různých místech na Havaji. Například v botanické zahradě Wahiawa nebo v zoo v Honolulu.

Zdroj: Gardening Know How

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247.cz
Události247.cz
Velká bitva přijde už brzy: Válka se schyluje k něčemu, co si zatím nikdo nedokáže ani představit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci