Dopřejte rostlinám, co je jim vlastní, a nebudete se stačit divit, jak pokvetou. Chemie se domácímu hnojivu nevyrovná

Pokud si nevíte rady, čím hnojit pokojové rostliny, aby co nejdéle kvetly, pak je odpovědí zeleninový odvar. Rozjasněte svůj domov pestrými barvami i mimo jaro.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jen vzácně najdeme dům nebo byt bez pokojových květin. Tyto rostlinky jsou velmi příjemnými společnicemi, lahodí oku a zútulňují jakýkoliv parapet či kout. S kvetoucími květy navíc navodíte atmosféru jara v jakékoliv roční době. Díky těmto receptům to pro vás bude hračka. Pár jednoduchých triků a vaše rostlinky rozkvetou neskonalou krásou.

Dbejte na výživu rostlin

I zkušeným pěstitelům začínají květiny kvůli suchému vzduchu a nedostatku světla s příchodem podzimu chřadnout. Vy tomu můžete předejít, pokud začnete květiny přihnojovat. Buď si hnojivo zakoupíte ve specializovaném obchodě, nebo si doma připravíte vlastní a daleko lepší!

Odvar z červené řepy

Odvar z červené řepy slouží jako univerzální hnojivo vhodné pro všechny druhy pokojových rostlin. Vařením řepy se do vody uvolňuje velké množství živin, které pokojové rostliny potřebují. Řepná voda má pak silné minerální složení, zejména draslík, vápník, hořčík, fluor, mangan a fosfor.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jakmile uvaříte řepu, kterou dále zpracujete libovolným způsobem, vodu, ve které jste ji vařili, nevylévejte. Nechte ji vychladnout a smíchejte s čistou vodou v poměru 1:1. Hotovo! Tak jednoduché to je. Důležité ale je, abyste použili čerstvý odvar, protože obsahuje více živin. U starších odvarů je riziko, že rychleji zkysnou.

Hnojivo z kávové sedliny

Pokud doma řepu nevaříte, nezoufejte. Můžete použít odvar z jakékoliv zeleniny. Další skvělou volbou je mrkev. V případě, že doma zeleninu takto vůbec nevaříte a zeleninu byste dále nespotřebovali, můžete do vroucí vody vložit cibuli i se slupkou a chvíli povařit. Jakmile voda zchladne, scedíte ji a můžete začít zalévat. Připravený zeleninový odvar skladujte na tmavém a chladném místě a svým rostlinkám tuto speciální výživu dopřejte jednou týdně.

Obzvlášť prospěšné jsou tyto zálivky během vegetačního období, protože podporují kvetení a jsou vynikající v prevenci chorob. Za každou péči navíc se vám květiny bohatě odvděčí. A jestliže patříte mezi milovníky kávy, můžete využít i kávovou sedlinu, která je pro rostliny také velmi prospěšná.

Jakou péči dopřáváte svým pokojovým rostlinám vy?

Inspirace, jak množit pokojové rostliny

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat