Hledání svobody v lese aneb Bydlení v tiny house | adbz.cz

Nechtěli dluhy, a tak se vzali a postavili si domeček uprostřed lesa. Vybudovali kouzelný domov za pár korun a bez potřeby stavebního povolení

Tiny house neboli malé domy se stávají čím dál větší módou. V takto malém domku lze žít bez omezení po celý rok. I přes svoje rozměry vám poskytne dostatečný komfort.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fenoménem dnešní doby se stávají takzvané tiny house neboli malé domy. Jedním z hlavních důvodů stěhování do těchto domků je větší pocit svobody. Bezpečná střecha nad hlavou a menší zadlužení – o tom je bydlení v tiny house. Život je pak jednodušší a je snazší si najít více času a finančních prostředků na zábavu a koníčky.
Bydlíte v létě i v zimě

Tiny house jsou určené k celoročnímu užití. V některých nechybí ani krb, který navodí romantickou atmosféru za dlouhých zimních večerů. Ovšem pokud se rozhodnete pro tento typ bydlení, dávejte si při výběru pozor na to, jak je domek konstruovaný. Zda je zateplený, opatřený komínem a krbem nebo jiným zdrojem vytápění.


iZdroj fotografie: Unsplash

Luxus na malém prostoru

Tyto domy jsou velkolepé, na malém prostoru najdete vše, co potřebujete, kuchyň, koupelnu i toaletu. I takto malý dům vám může poskytnout dostatek prostoru pro váš komfort. Najdete v něm chytré úložné prostory, které mohou být umístěny například pod schodištěm. Ušetří hodně obytného prostoru, který využijete dle svých představ.

Soběstačnost především

Dostatečný luxus vám poskytnou i fotovoltaické panely, které vyrobí dostatek elektřiny například na provoz pračky nebo i myčky nádobí. Ne nadarmo se říká, že se jedná o ekologické bydlení, díky panelům si totiž vyrábíte vlastní zelenou energii. Samozřejmostí jsou i solární panely na ohřev vody.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Living Big In A Tiny House (@livingbiginatinyhouse)

Skvělou inspirací je moderní domek Data a Leanne z Nového Zélandu, kteří si vytvořili milionový domov uprostřed přírody za pár korun.

Na kolech nebo na pilířích

Malé bydlení si můžete vybrat ve dvou variantách. Záleží jen na vás, které se vám zamlouvá více. Bydlení na kolech poskytuje větší svobodu. Díky umístění domu na podvozku není potřeba dlouhých a složitých úředních oplétaček a bydlíte raz dva. Stačí vám jen malý pozemek, kam si domeček zaparkujete, a bydlíte.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhá varianta je umístění domu na pilířích, kdy je většinou za potřebí usazení za pomoci těžké techniky, a ta bohužel nemá přístup všude. Pokud se rozhodnete pro stavbu svépomocí, téměř nic vám v tom nebrání.

Tiny house je minimalistické bydlení, které má mnoho výhod. Postavit nebo pořídit si svůj malý domek vám pomůže dostat se z pasti placení nájemného, vyjde levněji než stavba rodinného domu a poskytne vám více svobody a dobré vyhlídky na důchod.

Zdroj: Tiny House

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1219 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Léčba bolestivého sedacího nervu za pouhých 10 minut. Bez nutnosti léků a lékařské návštěvy
DámskýDeník.cz
Zdánlivě nevinné vyvolávání duchů stálo jednu z dívek život. Na něco důležitého totiž zapomněly
Události247.cz
Zdražování nabralo na síle. Ministryně financí Schillerová odmítá svůj podíl viny a dále rozdává úsměvy
VědaŽivě.cz
Zabití Josefa Odložila má dvě verze. Proč došlo k omilostnění syna zabijáka? Věra Čáslavská důvod neunesla