Jsem dlouhodobým redaktorem webu ADBZ.cz. Svoji kariéru žurnalisty jsem započal v roce 2015, a od té doby se psaní věnuji naplno. Dříve jsem působil v mnoha uznávaných médiích a sbíral zkušenosti díky spolupráci s velkými online magazíny i menšími komorními projekty. Od roku 2020 působím zde a snažím se předávat čtenářům užitečné tipy a triky především v oblastech hobby, zahradničení a domácnosti.
Asi nikoho nepotěší zjištění, že mu zplesnivěla cibule. S pomocí těchto tipů se ji naučíte skladovat tak, aby vám vydržela klidně celý měsíc.
Spousta lidí se snaží využívat akčních letáků v supermarketech. Díky slevám tak mohou ušetřit velké množství peněz tím, že si nakupují různé potraviny do zásoby. Následně je ale velice důležité, aby bylo toto jídlo správně uskladněné. Pokud se tak nestane, brzy se zkazí a celý efekt levnějšího nákupu je úplně zbytečný. S pomocí tohoto tipu se naučíte správně skladovat cibuli tak, aby vám vydržela co nejdéle.
Cibule má spoustu benefitů
Cibule je pro lidské tělo velmi prospěšnou potravinou. Nejen, že je nezbytná pro správnou chuť řady pokrmů, obsahuje také velkou spoustu vitamínů a minerálů, které tělo pro svou činnost potřebuje. Má také velmi pozitivní vliv na vaše šlachy a klouby. Výborně tato zelenina posiluje imunitu, takže její pravidelnou konzumací předcházíte spoustě nemocí. Když vás například štípne komár, přiložení plátku cibule na ránu vám pomůže od nepříjemného svědění.
I když je cibule velmi běžně dostupnou potravinou, můžete si ji také pěstovat na zahrádce. Dejte si jen pozor na to, aby vaše úroda nebyla skvrnitá a výsledné plody nebyly moc měkké. Tyto příznaky jsou následkem nadměrně vlhké půdy, ve které jsou cibule pěstovány. Stejný efekt může způsobit také napadení bakteriální hnilobou. V takovém případě je ideální, když cibule vyhodíte a na příští 3 roky ji budete pěstovat na jiném místě než doteď. Zničenou úrodu vám to nevrátí, ale v příštím roce předejdete jejímu opětovnému napadení.
Skladujte cibuli chytře
Obecně není skladování cibule vůbec žádná věda. Tato zelenina je relativně nenáročná na prostředí, ve kterém je uchovávána. Soustřeďte se na to, aby byla na suchém a tmavém místě, na kterém dobře cirkuluje vzduch. Ideální teplota pro skladování je pak 1 až 3 stupně nad nulou. Pokud se vám podaří připravit ideální prostředí pro uchování cibule, může vám vydržet déle, než jste zvyklí. Předejdete tak tomu, že chytře nakoupené zásoby budete muset vyhodit do koše.
Ani tak však nezapomeňte, že cibule nevydrží extrémně dlouho. Veškerou tuto nakoupenou zeleninu je potřeba spotřebovat do měsíce od doby, kdy jste ji pořídili. Jestliže máte doma přebytek cibule, můžete se zaměřit na některé recepty právě z této potraviny. Využijete ji ve větším množství například do guláše. Milovníci polévek si pak mohou uvařit velmi populární cibulačku, ve které se vám podaří spotřebovat celkem dost kusů.