Zbytky vteřinové lepidla z kůže odstraňuji jedině tímto způsobem
adbz.cz » Hobby » Odstranění zbytků vteřinového lepidla z kůže. Práci spolehlivě odvede voda se solí nebo odlakovač na nehty

Odstranění zbytků vteřinového lepidla z kůže. Práci spolehlivě odvede voda se solí nebo odlakovač na nehty

Použili jste vteřinové lepidlo a zjistili jste, že vám ulpělo na kůži? Než propadnete panice, vězte, že existují efektivní a bezpečné metody, jak se tohoto nepříjemného problému zbavit.

Vteřinové lepidlo v obchodě
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vteřinové lepidlo je fantastický pomocník pro rozsáhlé tvůrčí projekty i rychlé opravy poškozených předmětů. Jeho schopnost okamžitě spojit téměř cokoliv je nedocenitelná, ať už jde o papír, plast, dřevo, kov či jiné materiály. Co si ale počít, když se vám toto extra silné a rychleschnoucí lepidlo omylem přilepí na kůži? Známe několik osvědčených metod, kterými se ho rychle a bezbolestně zbavíte.

Aceton – kosmetický záchranář

Aceton obsažený v odlakovači na nehty se může stát vaším nejlepším přítelem v boji proti vteřinovému lepidlu. Jeho silné rozpouštěcí schopnosti z něj dělají ideálního kandidáta pro tento úkol, jak zmiňuje web Genialne. Aplikace je jednoduchá: namočte vatový tampon do acetonu a jemně potřete postižená místa. Po odstranění lepidla však nezapomeňte svou kůži důkladně hydratovat, neboť aceton má výrazně vysušující účinky.

Alkohol – léty osvědčená zbraň

Pokud odlakovač není po ruce, sáhněte po vysoce odolném alkoholu. Čistá vodka nebo jiná lihovina s obsahem alkoholu nad 30 % může být rovněž účinným řešením. Postup je podobný jako u odlakovače: vatový tampon namočte do alkoholu a přiložte na lepidlem postižené místo. Po chvíli začněte místo třít a pozorujte, zda lepidlo nezačne ustupovat. Po úspěšném odstranění opět nezapomeňte použít hydratační krém.

Vteřinové lepidlo vymačkávané prsty
Zdroj fotografie: Depositphotos

Voda se solí – jemná a přírodní metoda

Pro ty, kteří dávají přednost jemnějším a přírodním metodám, může být řešením voda se solí. Tato metoda je zvláště vhodná pro citlivější kůži. Do misky s teplou vodou přidejte lžíci soli a nechte krystaly rozpustit. Ruku poté na několik minut ponořte do roztoku. Lepidlo by se mělo postupně začít uvolňovat, což umožní jeho snadné odstranění.

Ocet – kyselá síla

Ačkoliv ocet nemá tak vysoký obsah alkoholu, jeho bohatost na kyseliny z něj činí další účinný prostředek proti vteřinovému lepidlu. Připravte si roztok vody a octa v poměru 1:1 a ponořte do něj postiženou část těla na několik minut. Kyseliny obsažené v octu pomohou lepidlo rozpustit a uvolnit.