O této skryté funkci štětky na záchod ví jen pár lidí, přitom je tak užitečná
adbz.cz » Hobby » Štětka na záchod má funkci, o které většina lidí netuší. Dá se rozšroubovat a naplnit

Štětka na záchod má funkci, o které většina lidí netuší. Dá se rozšroubovat a naplnit

I když existuje spousta metod drhnutí toalety, bez štětky na záchod se určitě neobejdete. Jenomže i ona se musí udržovat hygienicky čistá, protože se na ní usazují bakterie.

stetka zachodova misa
Zdroj fotografie: iStock

Záchodová mísa je semeništěm bacilů, vodního kamene i rzi, a proto je nutné ji pravidelně čistič. Těžko dostupná místa lze hravě vydrhnout štětkou na záchod. Díky ní jsou skrytá zákoutí dobře dosažitelná. Většina lidí však zapomíná na to, že i záchodový kartáč se musí udržovat v dokonalé čistotě. Jinak se v něm začnou zabydlovat bakterie, čímž riskujete zdraví celé rodiny. O nevábném zápachu ani nemluvě.

Nebezpečné látky nebudou mít šanci

Seznamte se se třemi způsoby udržování toaletní štětky v čistotě. Sami uvidíte, že se nejedná o nic náročného, dokonce se obejdete bez drahých chemických prostředků, které nejsou šetrné k lidskému zdraví ani přírodě. Budete potřebovat jen jedlou sodu, ocet a peroxid vodíku. Nechte se inspirovat tipy, které fungují.

  1. Vezměte půl šálku octa, lžíci jedlé sody a pár kapek peroxidu vodíku. Vše smíchejte dohromady a kartáč v mixu vykoupejte. Po pár minutách působení by měl být dezinfikovaný. Pozůstatky špíny opláchněte horkou vodou.
  2. Dva balíčky jedlé sody nalijte přímo do záchodové mísy a vložte tam i štětku. Nechte ji tam 6–8 hodin, nejlépe přes noc.
  3. Na silné znečištění použijte ocet a jedlou sodu. Do nádoby vlijte ocet a přisypte sodu. Do mixu štětku ponořte a po 15 minutách působení ji důkladně opláchněte. Sami uvidíte, jak se nečistoty rozpustily.
dezinfekce WC
Zdroj fotografie: Freepik

Záchodová štětka má odnímatelnou rukojeť

Možná jste si toho nikdy nevšimli, ale většina toaletních štětek s rovnou rukojetí se pyšní super vychytávkou. Podívejte se lépe a zjistíte příjemný fakt. Rukojeť se dá odšroubovat. Jakmile ji odmontujete, lze do štětky nalít kapalinu na čištění. Díky tomu udržíte kartáč v absolutní čistotě a vyhnete se rozšiřování bakterií. Pokud vám to na záchodě zapáchá, přidejte i pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Nevábného odéru se zbavíte a toaleta bude krásně vonět.