Co dělat, když doma dojde toaletní papír a jste zrovna v úzkých? Existuje alternativní řešení, které má běžně každý doma - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Co dělat, když doma dojde toaletní papír a jste zrovna v úzkých? Existuje alternativní řešení, které má běžně každý doma

Co dělat, když doma dojde toaletní papír a jste zrovna v úzkých? Existuje alternativní řešení, které má běžně každý doma

Toaletní papír je jednou z nejčastěji využívaných produktů v domácnosti. Je však několik ekologických, nebo cenově dostupnějších alternativ.

toaletni papir
Zdroj fotografie: Depositphotos

Používání toaletního papíru je běžnou záležitostí, se kterou se pravidelně setkává asi každý z nás. Tento produkt také patří mezi jedny z nejprodávanějších na trhu. Existuje ale několik variant, které ho dokážou plnohodnotně nahradit. Některé jsou ekologičtější a šetrnější k přírodě a některé naopak šetrnější k vaším financím. Výběr pak už záleží pouze na vás.

dosel papir
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nainstalujte si bidet

Bidet je v našich končinách méně známým zařízením, ve světě se ale v posledních letech používá docela běžně. Možná ho tak přece jen znáte z některé zahraniční návštěvy nebo dovolené. Jedná se o princip menší nádržky s vodou, která je umístěná v toaletě. Tato nádržka vás po vykonání potřeby sama umyje a toaletní papír tak není potřeba. Jedná se o vysoce ekologickou náhražku toaletního papíru, která šetří naše lesy. Ovšem zároveň se s ním pojí také jednorázově vyšší cena, která se však z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí.

bidet
Zdroj fotografie: Depositphotos

V případě nouze sprchová hlavice

Pokud u vás nastala situace, kdy se úplně došel toaletní papír, nastává opravdový případ nouze. V takové chvíli přijde vhod nejspíš jakýkoliv prostředek, který splní svoji funkci. Mezi tyto prostředky patří například umytí sprchovou hlavicí. Ideálně například ve vaně nebo ve sprchovém koutě. Oproti toaletnímu papíru má dokonce výhodu větší svěžesti. Použít můžete také jemné mýdlo, které neobsahuje příliš mnoho chemikálií.

sprchova hlavice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Klasický papírový kapesník

Klasický papírový kapesník patří mezi nejběžnější náhrady, které je možné použít při nedostatku toaletního papíru. Je jemný a snadno se rozpouští ve vodě, takže funkci plní stejnou. Jediný rozdíl je v ceně –⁠ ⁠používání papírových kapesníků místo klasického toaletního papíru se vám značně prodraží a dlouhodobě nevyplatí.

papirove kapesniky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vlhčené ubrousky

V posledních letech jsou na trhu k dostání vlhčené ubrousky určené přímo pro tento účel. Jsou dobře splachovací a ve vodě se dokonce úplně rozpustí. Kromě hydratačního a ochlazovacího účinku jsou navíc tyto ubrousky nabízeny v mnoha vůních a různých provedeních. Jedinou nevýhodou je pouze jejich cena, která je v porovnání s klasickým toaletním papírem lehce vyšší.

vlhcene ubrousky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Znovupoužitelné hadříky

Další a vskutku ekologickou možností je použití oplachovatelných hadříků, které se mohou několikrát použít. Celý princip spočívá v tom, že po použití hadřík vyperete a poté ho můžete použít znovu. Tím šetříte nejen přírodu, ale i vaši peněženku. Mnoho lidí se však tomuto řešení brání, přestože je opravdu výhodné pro všechny.

hadrik na vice pouziti
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: Expert Home Tips