Kdo bydlí v těchto částech ČR, může mít elektřinu zadarmo. Nebudete platit vůbec nic

Pokud bydlíte v této oblasti Česka, pak můžete získávat elektřinu zcela zdarma. Stačí si pořídit vhodné prostředky na zpracování větru a nebudete platit nic.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ceny energií a jejich neustálé zvyšování jsou tématem občanů Česka posledních několik let. Pokud chcete za účty maximálně ušetřit, a to zejména co se týče elektřiny, můžete se zaměřit na její získávání z alternativních zdrojů – jako je například vítr. Mnoho Čechů totiž dle serveru Srovnejto žije v oblastech, kde jsou k založení větrné elektrárny více než příznivé podmínky, takže mohou čerpat proud zcela zdarma a nebýt na nikom závislí.  

Větrná elektrárna se v Česku vyplatí 

Alternativní zdroje energie se v poslední době stávají čím dál více oblíbenějšími. Na rozdíl od jednotlivých prodejců elektřiny si je totiž stačí jednou pořídit a následně pro sebe nechat pracovat. To znamená, že budete získávat dostatek proudu za žádné peníze a nebudete na nikom závislí. Přesto se v Česku doposud většina občanů obrací na solární elektrárny, ovšem ty oproti větrným často stojí více peněz a jejich pořízení je mnohem náročnější. 

Postavit si doma větrnou elektrárnu navíc nevyžaduje příliš mnoho místa. Ačkoli si většina lidí pod tímto pojmem představí obrovské stožáry s vrtulí, existují i mnohem úspornější varianty, které vám poskytnou levný elektrický proud. Ty většinou dle webu SPP stačí umístit přímo u domu nebo na střechu, nainstalovat k nim vrtuli a nechat je pracovat. Náklady na jejich celkový provoz jsou pak téměř nulové, když pominete pravidelné prohlídky. 

prodlužovačka iZdroj fotografie: Freepik
Větrná elektrárna může být skvělým řešením pro vaši domácnost.

Tato místa jsou k tomu jako stvořená 

Větrné elektrárny samozřejmě nelze stavět všude, kde si umanete. Před jejich realizací byste měli vždy zjistit, zda je na daném místě dostatečný větrný potenciál. Existují však místa, o kterých odborníci ví, že jsou pro ně jako stvořená, a to zejména co se týče pohraniční horské oblasti a Českomoravské vrchoviny. V těchto oblastech by dokázala domácí větrná elektrárna pokrýt všechnu spotřebou ve vašem bydlení a ušetřit vám spoustu peněz.

Co si o větrné elektrárně myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články