Super trik na mytí oken: Ušetřete hodinu času pomocí obyčejné...
adbz.cz » Hobby » Dokonale vyčištěných oken lze dosáhnout snadno a bez větší námahy. Užitečnou pomůckou je lopatka na smetí

Dokonale vyčištěných oken lze dosáhnout snadno a bez větší námahy. Užitečnou pomůckou je lopatka na smetí

Dominantou každého uklizeného domova jsou bezpochyby čistá a zářivá okna. Umývání oken se stane vaší oblíbenou záležitostí s využitím obyčejné lopatky.

plechova lopatka okno
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Čistá okna jsou základem každé domácnosti, ve které je pravidelný úklid samozřejmostí. Skla oken plná šmouh, nečistot a prachu rozhodně nepůsobí pozitivním dojmem. Negativně to ovlivňuje i vaši náladu a je to první věc, které si všimne návštěva. Mytí oken přitom nemusí zabrat velké množství času, stačí to dělat správně a efektivně. Dobrým pomocníkem je obyčejná lopatka na smetí, díky které se okna budou během chvilky lesknout.

Jak docílit umytých oken pomocí lopatky

Přestože existuje spousta zařízení na mytí oken, například okenní vysavač, není to levná záležitost. Na krásná, čistá a lesklá okna postačí vzít lopatku na smetí, kterou jistě doma máte. Umývání oken by mělo začít umytím rámu, kde ulpívá velké množství prachu a nečistot. Až následně přijde na řadu samotná okenní tabule.

Připravte si již zmiňovanou lopatku, čistou houbičku a oblíbený čisticí prostředek. Sklo bohatě postříkejte čisticím prostředkem a houbou vyčistěte od nečistot. Lopatku použijte jako stěrku, gumovou částí odstraňte všechny přebytky pěny z čisticího přípravku. Okna budou beze šmouh a lesklá. Tímto způsobem si ušetříte spoustu času a nervů, protože nikde nebudou kousíčky papírových utěrek, které jste dříve používali na dočištění oken.

Domácí prostředek na mytí oken

Obchody nabízí nespočet různých přípravků na umývání oken a zrcadel. Pokud ale preferujete ekologické prostředky, které jsou zároveň levné a efektivní, nabízí se možnost vyrobit si je během minuty sami. Touto cestou navíc šetříte přírodu i tím, že použijete vlastní rozprašovač, zamezíte tak plýtvání plasty.

Čištění okenní tabule
Zdroj fotografie: Depositphotos

Potřebovat budete zhruba 500 ml vody, 3 lžíce octu a 2 lžíce saponátu na nádobí. Vodu uvařte a nechte vychladnout, má tak delší trvanlivost. Přelijte převařenou vodu do rozprašovače a přidejte saponát společně s octem. Pro krásnou svěží vůni můžete přidat i pár kapek oblíbeného esenciálního olejíčku. Roztok dobře promíchejte. Tento prostředek můžete použít na všechny skleněné povrchy v domácnosti.