Jak správně čistit bazén, a vyhnout se tak problémům: Nejdůležitější je vyčistit dno a srovnat pH vody
Udržovat svůj bazén čistý není jednoduché. Pokud byste podcenili jeho pravidelnou údržbu, můžete si způsobit nepříjemné kožní onemocnění.
Řada zahrádkářů napouští během léta své bazény, aby se mohli v horkých dnech osvěžit a užít si trochu zasloužené pohody. Jenže ne každý myslí také na to, jak ho správně udržovat. Voda totiž dle webu Healthline často vypadá zcela v pořádku, přestože se v ní nachází nebezpečné bakterie. Ty poté přispívají k jeho soustavnému znečištění a také řadě kožních onemocnění.
Zásadní je vyčistit dno správným vysavačem
Pokud chcete udržet svůj bazén co nejčistší, je třeba se zaměřit na pravidelné vysávání jeho dna. Právě tam se totiž usazují nečistoty, které dále přispívají ke tvorbě bakterií ve vodě, a tím i kožních onemocnění. Abyste se potenciálním rizikům vyhnuli, pořiďte si k tomu vhodný vysavač. Ten stačí vložit do vody a poté s ním po dně přejíždět.
Určitě nezapomínejte také na filtraci, kterou dlouhodobě protéká voda. Ta se může totiž zanést a po delší době přestat dobře fungovat. Jakmile se tak stane, je namístě zvolit kvalitnější druh a správně ho nainstalovat (s tím vám dokáže pomoci odborník nebo můžete postupovat podle návodu uvedeného na balení).
Velký podíl má na tom všem pH
Voda ve vašem bazénu musí mít také správné pH, tedy kyselost. V opačném případě by totiž mohla dle webu Poolcentral způsobovat podráždění pokožky a očí. V první řadě je tedy dobré pořídit si tester a pomocí něj se ujistit, zda je tato hodnota mezi 7,2 a 7,6. Pokud ne, pro zvýšení stačí použít správný přípravek na bázi hydroxidu sodného.
A pokud byste potřebovali pH snížit, nabízí se zase kyselina chlorovodíková. Ta je nicméně velmi silná a je třeba s ní zacházet opatrně. Vždy se proto opět řiďte pokyny uvedenými na balení. Zkontrolovat se vyplatí i chlor, který by se měl pohybovat mezi 1 a 3 ppm. Udržením všech těchto hodnot zajistíte, že vaše letní koupačky budou co nejpříjemnější.