Chytří zlodějíčci: Pokud pod rohožkou najdete sušenku, ihned volejte 158
adbz.cz » Hobby » Chytrá past zlodějů: Pod rohožku domu, který chtějí vykrást, dávají sušenky

Chytrá past zlodějů: Pod rohožku domu, který chtějí vykrást, dávají sušenky

Zloději přišli na další způsob, jak poznat, který dům či byt je vhodný jako jejich příští cíl pro vloupání. Dávejte si pozor na sušenku umístěnou pod rohožkou.

susenky rohozka zlodej
Zdroj fotografie: abcMedia

Pokud se zloději vloupají do vašeho domova, nepřijdete jen o část majetku, ale také o pocit bezpečí a soukromí. Do tak osobního prostoru si lidé zpravidla zvou jen své nejbližší přátele a známé. Jakmile tento prostor někdo nepovolaný naruší, jen těžko se bude původní pocit obnovovat. Postupy a praktiky zlodějů jsou však čím dál důmyslnější.

Dejte si pozor na zloděje

Ať už vás čeká rodinná dovolená, nebo delší služební cesta, nikdy byste svůj domov neměli nechávat delší dobu bez dozoru. Pokud můžete, poproste sousedy nebo rodinné příslušníky, aby se u vás zastavili a zjistili, jestli je vše v pořádku. Pravidelný pohyb navíc odradí případné zloděje, aby si pro svůj další cíl zvolili právě vaši nemovitost.

Zloději si příští cíl vybírají

Někteří zloději jednají zbrkle, svůj čin nijak nepromýšlejí ani neplánují a často se dopouští chyb, které pak vedou k jejich odhalení. Ti zkušenější a úspěšnější si svou příští oběť pečlivě vyhlédnou, aby snížili riziko dopadení a mohli v této trestné činnosti i nadále pokračovat. Různými metodami, postupy a triky přesně zjistí, který dům nebo byt je bez dozoru, a často si jej také označí. Pak jim stačí jen vybrat vhodný čas.

rohozka dvere zlodej
Zdroj fotografie: Pixabay

Pachatelé nemusí váš domov sledovat nepřetržitě ani se neustále nacházet někde poblíž, aby získali potřebné informace. Skvěle jim totiž pomůže sušenkový trik. Ten spočívá v tom, že zloději vloží jednu nebo více sušenek pod rohožku a nechají je tam. Pokud se v bytě někdo pohybuje, při kontrole najdou sušenky rozdrcené. V případě, že je byt nebo dům na nějaký čas opuštěný, budou neporušené.

Co dělat, když sušenku najdete

V tuto chvíli většina lidí sušenky jednoduše odstraní a uklidí zbylé drobky v domnění, že se jedná o dětský nebo sousedský žert. Jestli zloději při kontrole sušenky nenajdou, nejspíš jim dojde, že je někdo uklidil a obyvatelé domu se vrátili, ale možná budou i nadále v monitorování nemovitosti pokračovat. Z toho důvodu byste raději měli kontaktovat policii, vysvětlit celou situaci a požádat o zvýšení počtu hlídek ve vašem okolí.

Jedním z účinných způsobů, jak svůj domov ochránit, je svěřit jej do rukou někoho zodpovědného, kdo se o něj během vaší nepřítomnosti postará. Dalším účinným způsobem je instalace bezpečnostního kamerového systému nebo alarmu, který by případné pachatele mohl odstrašit. Na bezpečnost je třeba myslet i v případě, kdy jste doma, nikdy například nenechávejte klíče přes noc v zámku.