Tipy, jak si u svého domu vytvořit vlastní lázně - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tipy, jak si u svého domu vytvořit vlastní lázně

Tipy, jak si u svého domu vytvořit vlastní lázně

Pokud máte rodinný dům s poměrně velkým pozemkem, můžete ho využít nejen jako zahradu, ale také jako místo, kam umístíte vaše malé domácí lázně. Uvidíte, že vaše zahrada tak rázem dostane další rozměr a především v létě nebo po náročném dni v práci tyto lázně velmi oceníte a vaši sousedé i přátelé vám budou jen závidět.

massage therapy 1612308 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud o zřízení vlastních domácích lázní uvažujete, máme pro vás několik praktických informací.

balneotherapy 3926747 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Vířivka může být klidně i u vašeho domu

Zapuštěná či nadzemní vířivka

Jednou z důležitých věcí, nad kterou byste se měli zamyslet, je to, zda chcete mít ve svých lázních nadzemní vířivku či zapuštěný vyhřívaný hydromasážní bazén, ve kterém můžete nerušeně relaxovat. Zapuštěný bazén je samozřejmě elegantnější a nenápadnější, ale vzhledem k tomu, že veškeré vodovodní a elektrické systémy jsou zabudovány v podzemí, je také finančně i stavebně mnohem náročnější, než pokud se rozhodnete pro instalaci nadzemní vířivky. Ta v sobě přináší ještě výhodu v tom, že ji můžete v případě potřeby či stěhování poměrně snadno přemístit na jiné místo, to u zapuštěného bazénu samozřejmě nejde. Dalším nezanedbatelným pozitivem je, že nadzemní vířivky, ať již ty nafukovací či pevnostěnné, mívají často více hydromasážních trysek než jejich verze určené k zapuštění do země, a můžete si vybrat také z mnohem většího množství tvarů a velikostí. Odlišná je také doba potřebná na stavbu či instalaci obou zařízení, zatímco zapuštěný hydromasážního bazénu vyžaduje několik týdnů, nadzemní vířivka pouze několik málo dní.

whirlpool 2428277 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Pobyt ve vířivce je dokonalou relaxací

[kviz id=“550″]

Přístřešek pro vířivku a celková atmosféra

Vířivky můžete kromě vaší zahrady nainstalovat také na terasu či případně do speciálního přístřešku, který pro vaše domácí lázně na pozemku postavíte. Tím zamezíte tomu, abyste vířivku museli pravidelně čistit a zakrývat, a zároveň ji budete moci využívat za jakéhokoli počasí. Nezapomeňte na to, že abyste se u vás doma cítili jako ve skutečných lázních, musíte investovat nejen do vířivky či bazénu, ale také do ostatního vybavení, osvětlení či dekorací, které přispějí k vytvoření příjemné a relaxační atmosféry.