Staré CD zalila vařící vodou a ukázala, co všechno se s ním dá dělat. Třeba vyrobit dekoraci do bytu

Většina lidí nemá to srdce vyhodit stará poškrábaná cédéčka, která už patří do minulosti. Mohou ale posloužit, i když už je není na čem přehrát. Stačí jen trocha fantazie.

Výrobky ze starých CD i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Moderní technologie už dávno vytlačily cédéčka, ale přesto se v každé domácnosti ještě najdou. Někteří lidé si dokonce oblíbené songy vypálené na těchto discích už nikdy nevychutnají, protože je nemají na čem přehrát, přesto je z nostalgie prostě nevyhodí. V odpadu ale nutně nemusí skončit. Starým cédéčkům totiž můžete hravě vdechnout nový život.

Pár minut v mrazáku nebo v horké vodě

Ze starých cédéček si můžete vyrobit spoustu zajímavých ozdob domácnosti nebo šperků. Stačí zapojit kreativitu a mít trochu šikovnosti. V každém případě bude základním krokem to, že disky musíte roztříštit na menší kousky. Když je dáte předtím na několik minut do mrazáku, budou křehčí a můžete je pak snadněji rozbít kladívkem nebo paličkou na maso na drobnější části.

Pokud chcete disky rozstřihnout nůžkami, abyste docílili konkrétního tvaru, je dobré, když je na zhruba pět až deset minut ponoříte do vroucí vody. Pak půjdou snadno rozstříhat a nebudou se lámat. Jakmile budete mít střepy z cédéčka, můžete popustit uzdu své fantazii a vyrobit z nich třeba disko kouli, případně menší verzi, která může příští Vánoce ozdobit stromeček.

Hravě vznikne disko koule nebo náušnice

Výrobu parádní disko koule, která nemusí váš obývací pokoj zdobit jen při večírcích s přáteli, nebo blyštivého náhrdelníku zvládnete hravě za pár minut. Než se do toho ale pustíte, připravte si následující propriety:

  • kladívko
  • kleště
  • špendlík
  • špejle
  • ručník
  • nůžky
  • polystyrenové koule
  • drát
  • lepidlo
Mozaika z cédéček iZdroj fotografie: Depositphotos

Odlesky hýřící disko kouli vyrobíte jednoduše. Vezměte polystyrenovou kouli, propíchněte ji ve středu a provlečte drát, který bude sloužit k zavěšení večírkové dekorace. Zespodu drát obtočte a zafixujte, aby se neprovlékl. Pak na kouli postupně přilepte jednotlivé dílky cédéčka. Fantazii se meze nekladou. Na videu uvidíte, jak můžete z pečlivě vystřižených kousků disků vyrobit originální náušnice, případně přívěsek na řetízek nebo náramek. Neotřelý šperk jistě každý ocení.

Jak by se ještě dala využít stará cédéčka?

Zdroj: Gurl
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články