Vypěstujte si z obyčejné šišky malou vánoční borovici. Krásná dekorace na parapet rozzáří váš domov

V minulosti byla borovice považována za talisman proti zlým energiím, takže mít ji doma by vám mohlo přinést naprostý klid a pohodu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Julie Morgan
                   

Na celém světě existuje asi 114 druhů borovic. Většina z nich pochází převážně ze severní polokoule. Rostou po celém světě a mnohdy si je někdo pěstuje jako okrasné rostliny. Výsadba borovic poskytuje dokonalý stín a také uklidňující zvuky větru skrz jejich větve. Borovice jsou také známy pro svojí vůni. A v neposlední řadě vám mohou borovice připomenout Vánoce.

Jak si doma vypěstovat borovici

Jakmile půjdete na procházku třeba se svým pejskem a nebo se prostě jen tak projít, zamiřte do lesa, ve kterém rostou borovice. V lese si poté nasbírejte pár borovicových šišek. Ideální doba je na podzim, protože v tu dobu se šišky začínají otevírat. Jestli najdete větší šišku, bude to nejlepší, protože v ní bude určitě více kvalitních semen. A rozhodně jich vezměte víc, protože s jednou by se to nemuselo podařit.

Nebude to dlouho trvat

Někteří lidé by vám doporučili, abyste šišky na chvíli namočili do hodně zředěného roztoku vápna a síry. Tento krok vám totiž pomůže zbavit se škůdců nebo plísní, které se v šišce nachází. Potom následuje vysušení šišek, takže je dejte na suché místo a můžete pozorovat, jak schnou a otevírají se. Dost možná uvidíte i to, že semínka začínají klíčit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Anne-Marie Savage (@annemariesavage)

A teď už jen můžete pozorovat, jak stromeček roste

Teď si připravte nějaký pěkný květináč, do kterého šišku dáte. Naplňte ho zeminou a vložte do něj šišku, kterou jemně zatlačte do půdy. Skvělé bude, když na zakrytí půdy použijete mech. Teď už jen pravidelně zalévejte, nejlepší je, když na šišku budete stříkat vodu pomocí rozprašovače.

Každé dva nebo tři dny šišku zalévejte trošku víc, ale opatrně, aby vám nezačali plesnivět. No a máte hotovo. Teď už se jen můžete dívat na to, jak vám stromeček roste. Hodí se to určitě i jako dárek, který každého potěší.

Jaký jehličnan se vám líbí nejvíce?

Zdroj: Shared

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články