Blednutí květin na hrobě zastavíte tabletou z lékarničky. Tady je návod
adbz.cz » Hobby » Blednutí květin na hrobě se dá zastavit tabletou aspirinu. Budou tak dělat parádu mnohem déle

Blednutí květin na hrobě se dá zastavit tabletou aspirinu. Budou tak dělat parádu mnohem déle

Rostliny ve váze či v květináči jsou klasickou ozdobou na hrobech nejen v období Dušiček. Pomocí jednoduchého triku prodloužíte jejich životnost, aby zdobily místo delší dobu.

kvetiny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Období Dušiček je pro někoho příjemnou vzpomínkou na zesnulé, kterou může doprovázet smutek, ale i pousmání nad společnými chvílemi a zážitky. Pro mě je toto období každoročně poměrně emotivní, a přestože si na své blízké zesnulé vzpomenu samozřejmě častěji než jednou do roka, návštěvu hřbitova nikdy nevynechám. Častou otázkou bývá, co na hrob přinést, aby to bylo vkusné, hezké, aby to například odráželo oblíbenou barvu zesnulého a v neposlední řadě rozhoduje i životnost.

Umělé květiny dlouho vydrží

Naše čtenářka paní Kamila P. z Bohuslavic má ve výzdobě jasno. „Protože bydlím od hřbitova, kde mám pochované rodiče, daleko, je pro mě jednodušší položit na hrob umělou dekoraci, která dlouho vydrží a nemusím se o nic starat.“ Umělé květiny jsou na tom opravdu s životností velmi dobře a vlivem počasí neztrácí na tvaru ani barvě. Jak radí web ThriftyFun, můžete na umělé rostliny nastříkat sprej WD-40 v několika vrstvách. Barvy poté neblednou a zůstávají stejně zářivé jako nové.

Další možností je postříkat umělé květiny a aranžmá obyčejným lakem na vlasy, jak informuje web ArtificialFlowersStore. Vydrží tak déle. Abyste jejich životnost prodloužili, pomůže i jejich umístění mimo přímé sluneční záření a pravidelné čištění. Důležité je ale se starat i o samotný hrob. To, jak jej vyčistit od mechu, vosku a dalších nečistot, jsme již na Adbz vysvětlovali.

Živé aranžmá vypadá lépe

Stále častěji se na hrobech objevují přírodní dekorace, květiny a věnce. Přírodní materiály vypadají lépe a jsou navíc oproti umělým ozdobám plně ekologické. Jak to ale udělat, aby vydržely alespoň pár dnů krásné a svěží a nevybledly? Jednoduchým řešením je použít tabletu aspirinu. Stejně jako pomáhá vylepšovat zdraví lidí, pomáhá i rostlinám. Dejte tabletku do hlíny, prospěšné látky se budou postupně uvolňovat a rostliny si tak zachovají zdravý vzhled. Na každý květináč bude bohatě stačit 1 tableta.

Růžová chryzantéma
Zdroj fotografie: Piqsels
Z živých rostlin se na hrob hodí chryzantémy, vřesy, ale také okrasné zelí

Pokud jste příznivci řezaných květin a rádi byste umístili oblíbené květiny do vázy, i zde je možnost, jak jejich vzezření napomoci, aby vypadaly dlouho jako čerstvě utržené. Do vázy s vodou dejte půl lžičky cukru nebo medu a dobře promíchejte. Obsažený cukr povzbudí rostlinu a ta déle vydrží. Pokud si stále lámete hlavu nad tím, jaké rostliny na hrob pořídit, přečtěte si článek na Adbz, ve kterém jsme doporučovali chryzantémy, vřes, ale také nesmírně dekorativní okrasné zelí, jež snese i nízké teploty.