Baterie vydrží několikanásobně déle: Její životnost ovlivní místo skladování i teplota

O baterii v zařízení je nutné se řádně starat, pokud chcete, aby dlouho vydržela. Správná teplota skladování je stěžejní.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

V dnešní době technologických vymožeností se stalo samozřejmé, že zařízení obsahující baterii používáme na denní bázi. Já už si dnes život bez telefonu nedokážu představit, i když pocházím ještě z generace, kdy vlastnictví mobilního zařízení rozhodně nebylo samozřejmostí. Naopak, pamatuji, jak teprve první telefony vstupovaly na trh a postupně měnily tvar, vzhled a hlavně velikost. Jak ale zajistit, aby baterie telefonu, notebooku, rádia či čtečky vydržela co možná nejdéle? Staré mýty již rozhodně nejsou pravdou!

Pozor na nekvalitní kabely

Aby baterie vydržela dlouho, je nutné se o ni starat. V prvé řadě web Refresher upozorňuje na nekvalitní levné napájecí kabely, které neprošly řádnou certifikací. Mohou baterii trvale poškodit, stejně tak jako samotné zařízení. V nejhorším případě se zařízení může i vznítit, což opravdu za tu malou úsporu nestojí. Přístroj by rovněž neměl být napájen neustále, jelikož se tak snižuje jeho funkčnost a životnost, jak jsme na adbz psali již dříve.

Telefony staré generace bylo samotným výrobcem doporučováno před prvním použitím plně vybít a následně nabít na 100 %. To už dnes ale rozhodně pravda není. Dnešní mobilní zařízení by se měla nabíjet tak, aby stav baterky byl v rozmezí 20–85 %. „Dávám si pozor, abych nenechával telefon a notebook v napájení pořád či přes noc. Nejen že to zařízení neprospívá, ale i zbytečně platím za elektřinu,“ říká student informačních technologií Ondřej S. z Brna.

I stará zařízení mají hodnotu

Po čase užívání se člověk snadno nadchne pro novější model či dá přednost jiné značce. Co ale se zařízením, které dále používat nebudete? Web OEnergetice radí skladovat takové baterie na suchém a chladném místě, ideálně s teplotou okolo 8 °C. Rozhodnete-li se ale zařízení opět použít, dopřejte mu pár hodin při pokojové teplotě na aklimatizaci.

Starý mobilní telefon iZdroj fotografie: Piqsels
I stará mobilní zařízení mohou mít vysokou sběratelskou hodnotu.

Každé zboží má svého kupce. Myslíte, že se patří starý telefon vyhodit? Zkuste si zjistit jeho cenu, některé modely mohou mít sběratelskou hodnotu, jak jsme na adbz informovali již dříve.

Jak nabíjíte své zařízení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články