Aviváž je učiněným zázrakem při úklidu i opravách. Vyplatí se ji mít vždy po ruce

Voňavé prádlo vám zajistí správné praní a vhodná volba pracího prášku i aviváže. Aviváž ale dokáže vyčistit i mnoho míst v domácnosti. Díky těmto trikům zjistíte, jaká to jsou.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Až budete v obchodě vybírat aviváž, nemyslete pouze na to, jak poté bude vonět prádlo. Rovnou si vezměte 2 různá balení, jedno použijte na prádlo a druhé na úklid domácnosti. Díky tomu budete mít odlišnou vůni prádla a domova, protože s aviváží dokážete uklidit mnoho nečistot. Většina lidí ani netuší, že aviváž lze využít i při úklidu, přitom si umí poradit s mnoha nečistotami.

Zdlouhavé mytí oken

Jen velice málo lidí si oblíbilo mytí oken. V mnoha případech se jedná o dlouhý úklid, protože se okna musí umýt pořádně. Občas se stane, že i tak na nich zůstanou šmouhy. Smíchejte si proto 1 díl aviváže se 4 díly vody a pořádně promíchejte. Díky této směsi získáte přípravek, s nímž lze vyleštit všechny šmouhy na okně. Přípravek můžete použít i na okna od auta.

Odstranění skvrn ze sedaček

Na každé sedačce se časem objeví skvrny od běžného používání. Jestliže doma nemáte vysavač na tepování, který je skvělým pomocníkem při úklidu v domácnosti, vyzkoušejte si tento jednoduchý trik. Aviváž si zřeďte vodou a připravte si k práci i houbičku na nádobí. Přípravek naneste na houbičku a následně vydrhněte skvrny.

S aviváží lze uklidit mnoho míst

Až se budete rozhodovat, co vše budete uklízet pomocí aviváže, určitě si vyzkoušejte aviváž s vodou na mytí interiérových dveří. Díky této metodě budou vaše dveře vypadat jako nové. Jestliže máte doma dlaždice na stěnách, můžete s aviváží a vodou umýt i je. Odstraníte nečistoty z dlaždic, ale také hezky provoníte onu místnost. Pokud použijete aviváž s vodou i na linoleum, dodáte tomuto druhu podlahy ztracený lesk.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Otírání nečistot z kožených věcí

Vaše kožená kabelka, bunda nebo jakákoliv jiná věc z pravé kůže či koženky může získat zpět svůj kvalitní vzhled, když použijete trik s aviváží. Kousek hadříku namočte v aviváži, a poté s ním očistěte všechny kožené kousky. Uvidíte, že daná věc získá vzhled nový vzhled, navíc ji vyčistíte. Tento způsob je velice šetrný a neponičíte si oblečení a jiné doplňky.

Oprava lehce porouchaného zipu

Na vaší mikině nebo bundě se zipem se lehce může stát, že jezdec se začne sekat a zapínání oděvu bude mnohem složitější. Abyste napravili zadrhávajícího se jezdec, vezměte k ruce aviváž. Na jezdce kápněte trochu aviváže a několikrát bundu / mikinu zapněte a rozepněte. Uvidíte, že nyní půjde zapínání oděvu mnohem rychleji. Nemuseli jste ani ke švadlence na opravu.

Jaké další triky s aviváží znáte?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články