Jak dokonale vyčistit všechna skla v domě | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Křišťálově čistá okna a zrcadla beze šmouh po celý rok. Bývalá manažerka úklidové firmy prozradila, jak na to

Křišťálově čistá okna a zrcadla beze šmouh po celý rok. Bývalá manažerka úklidové firmy prozradila, jak na to

Pokud si potrpíte na čistotu, tak jistě víte, jak bolestivé je vydrhnout skla a stejně na nich mít nadále šmouhy. Vyzkoušejte proto těchto 5 tipů, které tomu zabrání.

myti oken 2019
Zdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmě existují daleko horší domácí práce, jako například drhnutí záchodu či čištění odpadu. Přesto může být značně nepříjemné, když vynaložíte veškerou svou snahu do čištění zrcadel a jako výsledek dostanete nevzhledné pruhy a šmouhy. Jak tomu zabránit? Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte sami změnu, tvrdí bývalá manažerka jedné z top úklidových firem na trhu.

Nebojte se začít destilovat vodu

Pro pouhé oko není mezi destilovanou a obyčejnou vodou z kohoutku žádný rozdíl, obojí je prostě průhledné a tečka. Jenomže i přesto, že jej nevidíte na první pohled, se tam skutečně nachází. Obyčejná voda je prostě špinavější a v momentě, kdy s ní umyjete sklo, se všechny nečistoty na něm ukážou a odhalí tak pravdu. Buď si tedy můžete koupit destilovanou vodu přímo v obchodě a nebo, pokud jste kutilské duše, si ji zkuste vyrobit doma.

kruhy tvorici se ve vode
Zdroj fotografie: Freepik

Ocet je pomoc pro všechny problémy

Ocet se řadí mezi ty univerzální suroviny, bez kterých se jen tak neobejdete. Krom vaření jej můžete i v rámci úklidu použít na mnoho věcí a umývání skleněných povrchů není výjimkou. Nejlepší na tom je, že vás skoro nic nestojí, takže navíc ušetříte. Pro dosažení nejlepších výsledků jej smíchejte s destilovanou vodou v poměru 1:1. Vložte do láhve s rozprašovačem a použijte jako normálně. Pokud se bojíte jeho aromatu, tak by se měl držet jen chvíli. Kdyby přeci jen ne, tak si tuto metodu ponechejte na venkovní prostředí a nebo použijte bílý ocet.

Minimalizujte použití mýdel a čistících prostředků

velke mnozstvi mydlove peny
Zdroj fotografie: Freepik

Pokud chcete čistit zaschlé kusy jídla na lince, mýdlo je ideálním prostředkem. To se ovšem nedá říct o skle, jelikož zde platí, že méně je někdy více. Samozřejmě ho trochu do vody na čištění dát můžete, ale opravdu jen malinko. Při použití velkého množství by voda moc zhoustla a zanechávala za sebou pruhy a zbytky. Nejlepší je tedy smíchat dva litry vody, dva litry třecího alkoholu (používá se na dezinfekci) a pouze tři kapky mýdla.

Dejte vale všem papírovým utěrkám

Pro někoho samozřejmost, pro jiného šok. Papírové utěrky ovšem skutečně nejsou na čištění skla vůbec dobré. Proč? Tím, že se jednoduše rozpijí, za sebou zanechávají nejen obyčejné šmouhy, ale také kousky sebe samotných. Místo nich tedy přejděte na jemný hadřík, můžete jej použít vícekrát a výsledek bude mnohem lepší.

Leštěte jako o život

zena lesti sklo auta
Zdroj fotografie: Freepik

I přesto, že jste dodrželi všechny tipy, můžete mít zrovna smolný den a z nějakého důvodu jste nedosáhli požadovaného výsledku. V tomto případě vám zbývá jediné, vyleštit problematické části. Opět se vyhněte použití papírových utěrek, vezměte si nějaký hadřík, na sklo dýchněte a přejíždějte v kruhových pohybech. Ujistěte se, že ručník či hadr, který používáte, je kompletně suchý, stejně jako zašpiněná část skla.

Zdroj: Howstuffworks