Jak si doma užít neustále čistou domácnost?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Úklid je nedílnou součástí našeho života. Nezáleží na tom, jestli máte malý byt nebo velký dům. Nezáleží ani na tom, jestli žijete sami nebo máte velkou rodinu. Každý z nás musí doma uklízet. Hodně žen bojuje s tím, že úklidem tráví velké množství času každý týden a stejně mají pocit, že doma nemají uklizeno. Poradíme vám čtyři osvědčené triky, díky kterým se to změní.

Staňte se mistrem plánování

Uklízíte jen jednou za týden? Zaplníte úklidem jeden celý den a večer padáte únavou? Takový být úklid vůbec nemusí. Rozplánujte si úklid na celý týden. Každý den si vyčleňte na jednu aktivitu, kterou uděláte. Tato aktivita vám nemusí zabrat hodně času. Mělo by vám stačit 20-30 minut denně. A vaše domácnost bude neustále vypadat čistě a uklizeně. Příklad plánu:

  • pondělí – vysát a umýt podlahy,
  • úterý – vyprat prádlo,
  • středa – úklid koupelny,
  • čtvrtek – utírání prachu,
  • pátek – žehlení.

Nedělejte všechno sami

Naučte se rozdělit povinnosti. Pokud nežijete sami, nemusíte všechno dělat sami. Váš partner může vynášet odpadky a děti si snadno uklidí vlastní pokoj. Stejně tak si můžete najít placenou výpomoc, která se bude hodit hlavně rodičům s malými dětmi. Ale můžete se tímto způsobem zbavit i nepříjemných činností, jako je čištění koberce nebo mytí oken.

Určete všemu místo a ušetříte si hodně času

Neztrácejte čas. Nevětším nepřítelem jsou pro vás věci, které nemají své místo. Najděte pro všechno místo a každý den to tam ukládejte. Díky tomu budete mít doma vždy uklizeno. Nezapomínejte ani na čistý vzduch. Čističky vzduchu zlepší kvalitu domácího ovzduší. Jestli máte doma alergika nebo astmatika, bez tohoto přístroje byste neměli žít.

Využijte moderní pomocníky pro úklid domácnosti

Dnešní technologie vám hodně ulehčí život. Stačí, když je budete naplno využívat. Na Okay.cz najdete mnoho z nich. Robotické vysavače, myčka nádobí, automatická pračka i sušička vám hodně ušetří práci. Pořídit si ale můžete také robotické kartáče na úklid, čističe oken a mnoho dalších pomocníků. Záleží jen na tom, s čím potřebujete doma pomoci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články