5 atypických rostlin, díky nimž domácnost prokoukne a získá si obdiv všech návštěvníků. Jsou skutečnou pastvou pro oči

Barvy květin přináší do domova zeleň, život a svěžest. Různé odstíny vytváří pěknou dekoraci a teplo domova.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Květiny dodávají do vašeho pokoje svěžest a barvy. Místnost je díky nim barevnější, zelenější a působí útulně. Někdo má zimní zahradu, jiný plné parapety květináčů. Pokud chcete mít doma skutečnou pastvu pro oči, nakupte si různé barevné květiny. 

Stejně jako příroda je plná odstínů zelené, tak i váš domov by měl mít vícero barev a tvarů v podobě rostlin. Ty mohou být dekorativní nejen květem, ale i zajímavým listem. Různé skvrny, žilkování, tvary a velikosti vytváří kontrast. To vše dodá úžasný vzhled a život i do vašeho domova. 

iZdroj fotografie: Pixabay

 5 nejbarevnějších rostlin 

  • Aglaonema – Je krásně zelená čínská rostlina. Její nejnovější odrůda Golden Fluorite má listy probarvené žlutou, zelenou a bílou. V každém středu pak vede růžová žilka. Tím se dost odlišuje od jiných rostlin. Listy jsou velké, lesklé a daří se jim i v sušším prostředí. Květináč s touto květinou může zdobit každý kout vašeho domova. Svědčí jí teplo a má ráda jemnou zálivku. 
  • Neoregelia – Patří mezi bromelie. Odrůda Guacamole je typická svými tuhými patrovitými žlutozelenými listy, které jsou navíc obohacené o vínové žilkování. Vypadá dobře ve skupině i jako samostatně stojící. Jde o tmavou rostlinu, která potřebuje dost světla a pravidelnou zálivku. Každý týden do její růžice nalijte čerstvou vodu a jemně poprašte suchou hlínu. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  • Filodendron – Obzvlášte Birkin je velmi zajímavý svými vysokými listy, které jsou zelenobílé. Bílá je zde v zastoupení žilek a na každém listu je jich jiné množství. Rostlina je díky tomu velmi zajímavá a dekorativní. Postačí jí slunné místo, avšak ne na přímém slunci, a mírná zálivka. Půda nesmí přeschnout. 
  • Dracaena – Nová odrůda Harvest Moon je novinkou loňského roku. Je vhodná i do tmavých koutů, takže už nikdy nebudou prázdné. Má mnoho střapatých dlouhých listů světle zelené barvy. Půda nesmí zcela vyschnout, jinak vám uschnou konce listů, což vůbec nepůsobí esteticky. 
  • Begonie – Vyniká zelenými laločnatými listy s červenými okraji a vínovými skvrnami a žilkováním na listech. Jsou chlupaté, vrásčité, a to je činí nesmírně zajímavými a neotřelými. Zajímavou odrůdou je Positively Peridot. 

Zdroj: Better Homes & Gardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články