Modulární kabina pro spánek, práci i relaxaci | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Všestranné modulární kabiny uchvátily Česko. Víkendovou chalupu postavíte za pár korun do 1 měsíce

Všestranné modulární kabiny uchvátily Česko. Víkendovou chalupu postavíte za pár korun do 1 měsíce

Pokud hledáte místo, kde jednoduše vypnete a budete tam jen vy a vaše myšlenky, tato kabina je ideálním řešením. Můžete v ní spát, relaxovat, pracovat či dokonce i cvičit.

chata
Zdroj fotografie: Se souhlasem Marc Goodwin

Je třeba uznat jeden fakt, který se nelíbí mnoha lidem. Pandemická situace okolo změnila život všem, někomu více, někomu méně, ale rozhodně zasáhla všechny. Počet lidí, kteří nyní pracují z domu velmi narostl a tím se i zvýšila potřeba vytvářet flexibilnější a multifunkční prostory, jako je třeba tato kabina. Ta může fungovat pracovní prostor, pokoj pro hosty či dokonce jako mini posilovna.

Vše o kabině „Space of Mind“

Hned na začátek je nutné uvést, že vše, co se v ní nachází, je pouze v prostoru 10 metrů čtverečních, což je její velikost. Byla navržena finskou společností „Studio Pusto“, vyvinuta ve spolupráci s nábytkářskou společností „Made By Choice“ a sloužila jako reakce na nynější pandemickou situaci. „Jako koncept byla kabina původně vyvinuta v reakci na probíhající pandemii. Vzhledem k tomu, že mnozí lidé nyní tráví podstatně více času doma, než tomu bylo kdykoliv předtím, bylo potřeba předefinovat pojetí dovolené.

Bez ohledu na to, zda je umístěna na dvorku, na střešní terase nebo dokonce v blízkém lese, kabina funguje jako prostorové řešení, které podporuje podobný zážitek jako z dovolené. Jen bez nutnosti cestovat a vystavovat se tím zbytečnému riziku.“ vyjádřilo se Studio Pusto. Navíc si můžete orazit kdykoliv během roku a nečekat jen na dva týdny volna, co dostanete z práce.

Vypadá přirozeně a nenarušuje okolí

Kabina byla postavena převážně ze dřeva a navržena tak, aby byla lehká a tím pádem i snadno přemísťovaná. Jakmile se tedy rozhodnete stěhovat, nemusíte se bát, že byste si ji nemohli vzít s sebou. Umístit ji můžete s pomocí jeřábu s minimálním poškozením na místě. Hranatý tvar na vnější straně designéři nazývají „prvkem překvapení“, jelikož díky němu nevidíte hned úplně dovnitř. Převis poskytuje úkryt před deštěm, což ocení zejména kuřáci. Interiér byl vytvořen tak, aby si jej uživatel mohl upravit dle svých konkrétních potřeb.

„Tato moderní kabina funguje jako vyhrazený prostor k přemýšlení, dobíjení energie a relaxaci. Jednoduše místo, kde může daná osoba najít svůj vlastní klid, jenomže ten vypadá pro každého jinak. Proto je jejím nedílným aspektem všestrannost a přizpůsobivost. Prostřednictvím modulárního systému může kabina sloužit jako cokoliv od ložnice přes posilovnu až po domácí kancelář či posilovnu. A můžete si ji umístit kdekoliv na světě.“ říká Studio Pusto.

Pořídili byste si tuto kabinu, kdybyste na to měli prostředky a prostor?

Zdroj: Treehugger