V zájmu zdravého spánku těch nejmenších. Nejlepší matrace pro děti

V zájmu zdravého spánku těch nejmenších. Nejlepší matrace pro děti
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejlepší matrace pro děti

Postýlka a pohodlná matrace pro dítě hrají klíčovou roli při zajišťování pohodlí spánku batolete. Dobrá matrace by měla poskytovat dostatečnou oporu páteři dítěte a měla by být vyrobena z materiálů, které nezpůsobují alergie. Dospělí si podle svých preferencí obvykle vybírají středně tvrdé nebo středně měkké matrace. U dětských matrací je třeba pečlivě vybírat jak tuhost matrace, tak její výplň, aby vyhovovala potřebám vašeho dítěte. Například pěnové matrace jsou měkké a pružné, zatímco pružinové matrace na rámu jsou pevnější a poskytují lepší stabilitu. Latexové matrace jsou velmi odolné a navíc dobře větrají, což je důležité zejména pro alergiky. Pro dětskou postýlku se hodí matrace 90×160 a na to chceme nyní upozornit..

Dětské matrace do 3 let

Při výběru matrace pro dítě stojí za to věnovat pozornost modelům, které poskytují dostatečnou oporu páteři a jsou vyrobeny z hypoalergenních materiálů. Nejlepší matrace pro děti do 3 let zajistí nejen zdravý, ale i bezpečný spánek. Rodiče často volí matrace 90×160 s integrovaným jádrem, který je vyroben z měkkého polyuretanu. Konstrukce matrace založená na tomto jádru umožňuje optimální cirkulaci vzduchu a zároveň poskytuje vynikající oporu dětskému tělu. Pro bezpečný spánek nejmenších dětí je nesmírně důležité zvolit správnou tvrdost matrace.

Středně tvrdá matrace pro dítě

Odborníci na vývoj kojenců tvrdí, že středně tvrdá dětská matrace umožní kojenci správně se zotavit během spánku a zajistí klidnou a pohodlnou noc i pro rodiče. Středně tvrdá matrace je podle odborníků nejlepší matrace pro miminka a děti do 3 let. Jednak umožňuje správné formování páteře batolete a jednak může dítě samostatně ležet ze strany na stranu. Pokud je dětská matrace příliš měkká, může být pro dítě obtížné změnit polohu a vstát z postele.

Výplň matrace pro nejmenší

Rodiče, kteří hledají matraci pro dítě stojí za to věnovat pozornost modelům, které poskytují dostatečnou oporu páteři a jsou vyrobeny z hypoalergenních materiálů. Například kokosové matrace jsou velmi odolné a poskytují dobré odvětrávánía také vynikající odvádění přebytečné vlhkostiKokokosové matrace jsou středně tvrdé, což znamená, že poskytují optimální oporu páteři dítěte. Batole tak může spát pohodlně a bezpečně.

Odolné a bezpečné kokosové matrace mají mnoho výhod a zde jsou některé z nich:

  • Kokosové matrace jsou vyrobeny z přírodních vláken, a proto je u nich menší riziko alergií na syntetická vlákna;
  • Kokosová vlákna neumožňují růst roztočů a dalších mikroorganismů;
  • Vrstva kokosového vlákna se vyznačuje trvanlivostí a odolností proti deformaci, což znamená, že matrace vydrží delší dobu;
  • Kokosová vlákna jsou dostatečně tuhá a pevná, což umožňuje udržet strukturu matrace pod váhou těla a dobrou cirkulaci vzduchu v matraci. Batole se nebude potit a klidně usne;
  • Kokosové matrace jsou středně tvrdé, což znamená, že poskytují dostatečnou oporu páteři. Díte je tak v bezpečí po celou noc.

Matrace pro malého alergika

Hypoalergenní matrace pro děti se sklonem k alergiím jim umožní klidný spánek v noci i během denního spánku. Nezapomínejme, že miminka a děti předškolního věku tráví v posteli téměř dvakrát více času než jejich rodiče. Pokud jde o matrace pro alergiky, dobrou volbou budou jak matrace s latexovou výplní , tak pěnovou výplní . Oba materiály jsou antialergické a poskytují dostatečnou oporu páteři dítěte.

Latexová nebo termoelastická pěna

Koloidní latex je přírodní, plně biologicky odbouratelný a ekologický materiál, což je pro ekologický orientované rodiče velkou výhodou. Jako kaučukový roztok je to mimořádně pružný materiál, který dobře větrá a odvádí vlhkost. Latexové matrace jsou také trvanlivé a odolné pro deformaci.

Pěna jako výplň dětské matrace je naopak syntetický materiál, který je antialergický a zajišťuje dobrou ventilaci. Pěnové matrace jsou trvanlivé a odolné proti deformaci. Termoplastická pěna s funkcí memory se přizpůsobuje tvaru dětského těla a poskytuje dodatečnou oporu rychle rostoucímu dítěti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články