Sušení oblečení v obyčejné pračce. Vše, co potřebujete, je velký ručník a nastavení odstřeďování

Zapomeňte na zatuchlé prádlo. Objevte chytrý trik na sušení prádla v pračce, který vás zbaví nesnesitelného čekání a nepříjemných pachů. Sušičku nepotřebujete.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když venku vydatně prší a sušení prádla se zkomplikuje, je potřeba rychle vymyslet, kde své prádlo rozvěsit. Každý zná to otravné čekání, kdy se zdá, že prádlo nikdy neuschne, a když už to udělá, voní spíše po zatuchlině než po čerstvosti. Řešením je sušička, jenže ne každý si ji může dovolit, případně na ni nemusí být v domácnosti místo. Možná oceníte jednoduchý trik, který vám umožní využít skrytý potenciál pračky a získat suché oblečení za pouhých 15 minut.

Skrytá funkce pračky

Deštivé dny nejsou ideální pro venkovní sušení prádla. Čekání na vyprání a usušení může být dlouhé a frustrující. Většinu z nás napadne umístit prádlo na topení, ale podle odborníků to není dobrý nápad. Prádlo může uschnout rychle, ale vlákna tkaniny se pravděpodobně poškozují a ničí se tak vaše oblečení. Web iReceptář navíc upozorňuje, že mokré prádlo na topení výrazně zvyšuje vlhkost v místnosti, což podporuje výskyt bakterií a plísní ve vašem bytě.

Naštěstí existuje jednoduchý trik, který vám umožní využít skrytou funkci pračky pro rychlé sušení. Stačí umístit vysokogramážní ručník společně s mokrým prádlem do bubnu pračky a zvolit režim odstřeďování na co nejvyšší otáčky. Během 15 minut ručník absorbuje veškerou vlhkost z tkanin a vaše oblečení bude téměř suché. Pokud máte pocit, že je oblečení stále příliš vlhké, jednoduše opakujte proces s dalším suchým ručníkem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tímto procesem zajistíte, že veškerá přebytečná vlhkost bude odstraněna, a váš ručník se opět stane nezbytným pomocníkem při rychlém sušení. „Doporučuji sušení s velkým ručníkem v pračce vyzkoušet. Ušetří mi to tolik času a energie, a hlavně nemusím mít v bytě celé dny roztahaný sušák, který překáží,“ vzkazuje mladá maminka Eva H. z Nového Jičína. Minimální náklady, žádné nervy a maximální efektivita – to jsou důvody, proč sušit prádlo v pračce, uvádí portál Genialne.

Věšení prádla bez zatuchlosti

Pokud se přece jen rozhodnete použít raději sušák, je důležité vědět, jak prádlo správně rozvěšet, jak jsme již na adbz psali. Špatná cirkulace vzduchu mezi tkaninami může být hlavním důvodem zatuchlého zápachu prádla. Klíčovým faktorem je nerozkládat prádlo příliš těsně u sebe, nechat ho volně viset a pravidelně ho otáčet. Samozřejmostí je pak časté větrání v místnosti, abyste se zbavili vzdušné vlhkosti.

Vypraný kapesník se dá z oblečení snadno odstranit: Když není sušička, pomůže kousek izolepy

Ručník není jen skvělý při sušení prádla v pračce, ale může sloužit i jako účinný nástroj k ručnímu vymačkání vody z oblečení, třeba pokud zmoknete. Položte mokré oblečení na rozevřený ručník a vše začněte pevně rolovat. Tímto způsobem se zbavíte většiny přebytečné vody a zároveň ochráníte vaše oblečení před poškozením.

Jak sušíte doma prádlo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články