Účinek pracího prášku se dá zesílit hydroxidem. Prádlo po něm bude opět sněhově bílé

Bez pracího prášku by nebyly oděvy voňavé a zbavené nečistot. Jenomže někdy se objeví na oblečení problematické skvrny, s nimiž si ani sebedražší prášek na praní neporadí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době si můžeme vybírat mezi desítkami značek pracích prášků, které se od sebe liší pořizovací cenou a čisticími schopnostmi. Při výběru pracího prášku zohledňujeme také vůni i to, jak dobře se při praní rozpouští. Nejdůležitější je však jeho prací schopnost. Určitě se vám někdy stalo, že jste zakoupili kvalitní, drahý prací prášek, ale obtížné skvrny od krve, kávy, vína nebo fixů na oblečení i po dlouhém cyklu praní zůstaly.

Při praní prádla buďte pečliví

Když dojde na praní prádla, většině hospodyněk se zkazí nálada. Není divu. Zase si představují, že se jim prádlo dokonale nevypere a zůstanou na něm žluté fleky od potu nebo skvrny od trávy. Nakonec budou muset koupit drahý prostředek a přisypat ho do pračky. Jenomže takové produkty jsou cenově náročné a ne každá domácnost si je může dovolit. V tomto ohledu je nutné pečovat i o samotný spotřebič. Zanesená pračka přichází o svou výkonnost.

Posilte účinek prášku pomocí amoniaku

Každá žena v domácnosti má svou oblíbenou značku pracího prášku, protože se jí v něm dobře pere a také příjemně voní. Bohužel však nastanou okamžiky, kdy si prášek s některými skvrnami neporadí. V tomto případě není nutné letět do drogerie a koupit drahý čistič. Postačí, když si v obchodě pořídíte hydroxid amonný. Možná ho máte v kapalném skupenství doma a znáte ho pod názvem amoniak. Jeho využití je totiž všestranné a skutečně funguje.

Praní prádla v pračce iZdroj fotografie: Pixabay

Dodržujte tento postup a skvrny budou pryč

Jakmile přidáte k praní amoniak, zesílíte bělicí účinky pracího prášku. Mějte ho tedy vždycky po ruce. Jednu lžíci amoniaku přidejte do 5 litrů vody. Vše důkladně promíchejte. Poté přidejte ještě 3–4 lžíce vzniklé směsi přímo do bubnu pračky. Tento postup je ideální pro ruční praní i praní v pračce. Jen si dávejte pozor na to, ať v tomto mixu perete jen věci, které jsou poseté skvrnami. Na běžně špinavé prádlo není tato směs vhodná. Prádlo zbytečně vyběluje.

A čím čistíte skvrny na prádle vy?

Zdroj: Ukr.Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů