Domácí hnojivo pro lopatkovce.. Ke kořenu stačí přidat tuto surovinu
adbz.cz » Hobby » Domácí hnojivo pro krásné květy lopatkovce. Ke kořenu stačí přidat jednu odměrku se základem z ovesných vloček

Domácí hnojivo pro krásné květy lopatkovce. Ke kořenu stačí přidat jednu odměrku se základem z ovesných vloček

Lopatkovec je krásná rostlina, která umí zdokonalit každou domácnost. Pokud ji máte doma i vy, dopřejte jí správné hnojivo.

lopatkovec pece prach
Zdroj fotografie: iStock

Lopatkovec se hodí do každé domácnosti a pokud roste správně, okouzlí svou krásou každou návštěvu. Mnoha kutilům však kvůli zanedbané péči po čase přestávají kvést, což je naprostá škoda. Naštěstí ale existuje několik účinných metod, jak je znovu oživit a dodat jim potřebné živiny pro nabytí síly. Začít byste měli dle serveru ToJeNapad především u hnojiva, protože právě díky němu mohou získat svou skutečnou podobu.  

S oživením lopatkovce pomohou ovesné vločky 

Použití vhodného hnojiva vrátí vašim květinám nádherný vzhled a podpoří jejich růst a kvetení. Nejlépe proto uděláte, když si ho připravíte sami doma a ze správných přírodních ingrediencí. Mezi ty patří například ovesné vločky, které disponují řadou užitečných živin a poskytují rostlině přirozenou ochranu před chorobami a vysycháním. Navíc díky nim budou jejich květy opět krásné a přinesou do vašich místností jedinečné kouzlo.

Příprava domácího hnojiva vyžaduje pouze 4 polévkové lžíce ovesných vloček a 1 litr vody. Jakmile získáte potřebné ingredience, přidejte je do mixéru a rozmixujte dohladka. Poté si vezměte čistou nádobu a směs do ní přeceďte přes husté sítko. Hotovým hnojivem zalévejte lopatkovce každý den, dokud si opět nezískají svůj krásný vzhled. Skvěle dle webu HouseBeautiful působí také na ostatní pokojové rostliny, a proto s ním rozhodně nešetřete. 

Ovesné vločky
Zdroj fotografie: Pixabay
Ovesné vločky vám pomohou rozkvést lopatkovce

Pomohou i brambory 

Pokud by vám vločky nepomáhaly, můžete vyzkoušet také brambory. Stačí oloupat slupky ze dvou středně velkých kusů a ty následně nechat usušit (zbytek můžete zužitkovat pro přípravu dobrého jídla). Jakmile budou připravené, vložte je do mixéru spolu s půl litrem vody, pořádně rozmixujte a nakonec vzniklou tekutinou zalévejte rostliny alespoň jednou denně. Díky tomuto organickému hnojivu opět krásně rozkvetou a budou silnější, než dřív.