Jak zbavit ručníky zápachu po vyprání ve 3 krocích | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Profesionální triky hoteliérů, které zajistí svěží, měkké a načechrané ručníky. Jejich zatuchlé a smradlavé dvojče už nikdy neuvidíte

Profesionální triky hoteliérů, které zajistí svěží, měkké a načechrané ručníky. Jejich zatuchlé a smradlavé dvojče už nikdy neuvidíte

Asi nikdo by se nechtěl utírat do smradlavého ručníku hned po sprše. Nemusíte je dávat znovu prát, jednoduše udělejte tyto tři věci a je po problému.

slozene rucniky zena
Zdroj fotografie: Depositphotos

Stalo se vám někdy, že jste zapomněli na vyprané ručníky a nechali je přes noc v pračce? Nebo hůře – někam jste odjeli a ony tam zůstaly na několik dní? Pokud zní odpověď „ano“, nemáte se za co stydět, jelikož každý někdy na něco zapomněl. Zatuchlý zápach se dá naštěstí hravě vyřešit.

Důležité je se zbavit vlhkosti

První věc, která mnohé napadne, když se mluví o zbavení se vlhkosti, je sušička. Do té ale několik dní vlhké ručníky rozhodně nedávejte. Ne, že by ji zničily, ale smrděly by i po vytáhnutí z ní a akorát by to pro vás byla ztráta času. Pach, který z nich můžete cítit, je jeden z nejhůře odstranitelných vůbec. Proto na něj musíte jinak.

zatuchle rucniky
Zdroj fotografie: Depositphotos

„Aroma“ připomíná zatuchlinu právě z toho důvodu, že se v něm neustále množí bakterie. To znamená jediné – musíte jednat rychle, jelikož se stav ručníků každou sekundou zhoršuje a to znamená i horší zápach. Mezitím, co byly v mokrém prostředí, se okolo nich vytvořila bariéra z použitého pracího prášku a aviváže. Obyčejnou vodou je tedy nevyčistíte.

Čím je tedy vyčistit?

Budete potřebovat dvě složky, které se nacházejí téměř v každé domácnosti. Jedná se o kombinaci octa a jedlé sody. Ti jsou nejlepšími spojenci v každém boji proti nepříjemným pachům a jako bonus dokáží úspěšně eliminovat všechny bakterie. Ručníky vložte do bubnu pračky a ten naplňte vroucí vodou. Přilijte hrnek bílého octa a zapněte prací cyklus.

jedla soda s octem
Zdroj fotografie: Freepik

Po jeho dokončení do bubnu opět nalijte vroucí vodu, ale tentokrát přisypejte hrnek jedlé sody. Znovu zapněte prací cyklus a měli byste mít práci hotovou. Pokud by ručníky byly v opravdu špatném stavu, opakujte tento postup dvakrát za sebou. Nyní už můžete ručníky vložit do sušičky, ale lepší pro ně bude schnutí na čerstvém vzduchu.

Zdroj: One Good Thing