Hygienické vyčištění pračky od plísní a bakterií obyčejnou tabletou do myčky

Tableta do myčky – malá, ale účinná kapsička, která si dokáže poradit s celkovým vyčištěním pračky. Zbaví ji nečistot ale i nepříjemného zápachu.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Pračka je spotřebič, o který se musíte pravidelně starat. Předcházíte tak různým nepříjemným vadám a snižujete tím riziko kažení, které mnohdy vede i k několikatisícovým opravám. Ve vnitřní části pračky se totiž usazuje největší množství odpadových látek, které mohou způsobit nesprávně vyprané prádlo nebo nelibý zápach. Jak se ale o pračku starat správně a jak ji čistit? 

Stačí jednoduché kuchyňské potřeby 

Co se čištění týče, drahé čistící přípravky a chemické složeniny mnohdy nemají ten správný účinek a právě naopak, mohou svou konzistencí a složením ještě napomáhat k usazování nečistot v trubkách pračky. Často tak mohou pomoci i zdánlivě obyčejné kuchyňské přísady, které má mnoho lidí doma. Mezi takové malé zázraky patří například ocet. 

iZdroj fotografie: Shutterstock
Obyčejná tableta do myčky vyčistí pračku

Ocet je totiž antibakteriální a má velmi silné čistící účinky. Stačí ho tak smíchat s jedlou sodou a troškou vody. Hotový roztok pouze nalijete do pračky a dáte prát na nejvyšší stupeň. Dalším velmi účinným pomocníkem může být i obyčejná tableta do myčky. Tu stačí jednoduše rozbalit a vložit do bubnu pračky, kterou necháte prát na 60 ֯. Tento postup je vhodné opakovat každé 2 měsíce a vaše pračka bude čistá a bez zápachu.

iZdroj fotografie: Shutterstock
Kapsle s citronovým aroma

Citron jako další pomocník

Pokud máte rádi svěží vůni klidně můžete do octového roztoku nebo k tabletě přidat vyždímaný citrón. Ten má rovněž čistící a antibakteriální účinky, navíc ale velmi příjemně voní. Stačí vám pouze vymačkat šťávu z jednoho až dvou citronů a nalít ji do přihrádky na prací prostředek. Tím bude zaručeno, že vyčistíte nejen buben pračky, ale také veškeré vnitřní hadičky a trubky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články