Dvanáct nesmrtelných trvalek s nenáročnou péčí pro líné pěstitele promění jakoukoliv zahradu a balkon ve výstavní kousek - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Dvanáct nesmrtelných trvalek s nenáročnou péčí pro líné pěstitele promění jakoukoliv zahradu a balkon ve výstavní kousek

Dvanáct nesmrtelných trvalek s nenáročnou péčí pro líné pěstitele promění jakoukoliv zahradu a balkon ve výstavní kousek

Květiny jsou nádhernou součástí našich zahrad. Máme pro vás čtrnáct druhů, které z vaší zahrádky udělají to nejkrásnější místo.

trvalky
Zdroj fotografie: Pixabay

Mimořádně vysoké trvalky mohou vytvořit jakýsi živý plot a ochránit tak vaše soukromí. Případně dokážou zakrýt nevzhledný a neopravený starý plot nebo mohou být jen kulisou pro menší rostliny. Květiny, které vám představíme, vynesou vaši zahradu do nových výšin. Vyberte si ty nejsympatičtější a nakupte je do své oázy klidu.

Vytrvalý ibišek a krásná stračka

Ibišek může vypadat jako něžná tropická rostlina, opak je však pravdou. Ibišek je odolný a vydrží i mrazivé zimy. Pokud máte rádi červenou nebo růžovou, pak je ibišek vhodný právě pro vás. Nádherná je také orientální lilie, která nabízí květy v červené, růžové a bílé barvě. Vysaďte ji na slunné místo. Zahradu vám ozvláštní sadec nachový. Tato trvalka přiláká na vaši zahradu motýly. Sadec má rád slunce, ale vlhkou půdu.

lilie ktere si zaslouzi kazda zahrada
Zdroj fotografie: Pexels

Na zahradě vypadá krásně i stračka. Klasika letní zahrady má nádherné odstíny modré, fialové, bílé a růžové. Teplu a suchu odolává střapatka, která dodá svou žlutou barvou na zahradu hravost a veselost. Kvete od léta až do počátku podzimu, takže se vaše zahrada bude smát. Topolovka je plná nádherných květů. Jde o dvouletou rostlinu, které se dobře daří na slunečném místě a ve vlhké a dobře odvodněné půdě.

Boltonie pochází se severní ameriky

Plot vaší zahrady můžete ohraničit boltonií. Rostlina severoamerického původu rozkvete na podzim. Kvete bíle nebo růžově. Na stinná místa se báječně hodí kozí vousy. Jde o rostlinu, která nemá velké dechberoucí květy, ale přesto má na zahradě své místo. Možná si na vaší zahradě najde místo i obří lilie, která dostává svému názvu. Je opravdu velmi vysoká a produkuje až 20 květů ve tvaru trumpety. Milujete růžovou? Pak si pořiďte královnu prérie.

canna
Zdroj fotografie: Pixabay

Její růžové květy nádherně voní. Rostlina má tmavě zelené listy, které jsou skvělou kulisou pro nižší rostliny. Makleja srdčitá je trvalka, která potřebuje dostatek místa. Rychle se rozmnožuje a vyhovuje jí částečně slunný prostor. Nádech exotiky do zahrady vám přinese gunnera. Tropicky vypadá také canna, naopak nádech horských oblastí dodá zahradě mužák prorostlý. Jde o rostlinu, která je potenciálním zdrojem biomasy pro výrobu bioplynu.

Zdroj: Better Homes & Gardens