Trápí vás v zimě orosená okna, vlhkost a plíseň? Zbavte se jich definitivně ve 3 jednoduchých krocích

Každý to zná, jakmile začne zima, začnou se také orosovat všechna okna v domě. A je bohužel velice těžké se tohoto problému zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí se opravdu těší na zimu, protože milují například lyžování nebo třeba i to, že je brzy tma a doma je to útulnější. Bohužel to má i stinné stránky, a to jsou právě kapky na oknech, které mohou často způsobit plísně na zdech. A jen málo lidí ví, jak s tím správně bojovat. Možná vás překvapí, že stačí pouhé tři kroky a orosená okna už vás nebudou dále trápit.

Není člověk, který by tento problém neznal

Určitě jste se někdy setkali s tím, že se vám orosilo pivo, když jste ho vyndali z lednice. A tohle funguje vlastně úplně stejně. Okna se zvenčí pořádně ochladí ale zevnitř jde teplo, tím pádem se začnou okna orosovat. A pokud máte doma dvojitá okna, kapky rosy se totiž objeví mezi skly a je opravdu velice těžké se toho zbavit. V tomto případě je totiž třeba zavolat na pomoc odborníka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dejte si pozor na vlhkost

Není možné ale obviňovat z vlhkosti pouze chladné počasí. Nebude se vám chtít věřit, že si ji ve své domácnosti vytváříte sami. No opravdu, každá žena několikrát za týden vaří, zalévá si svoje květiny, suší prádlo vytažené z pračky a aspoň jednou denně se koupe. A všechny tyhle věci přináší do domácnosti obrovské množství vlhkosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pořádně větrejte

Opravdu velice důležité je pravidelně větrat. Každé ráno po probuzení nejprve otevřete okno, nejen, že vpustíte do místnosti čerstvý vzduch a vám se bude lépe myslet, ale také je to velice účinné na orosování oken. Ale nesmíte otevírat okno na celé odpoledne, to by nemělo cenu. Účinnější je ho otevírat několikrát denně na 5 minut. Za chvíli uvidíte výsledky.

Odstraňte vše, co brání teplému vzduchu

Hodně lidí opravdu miluje dávat si na parapety různé věci, jako například květináče, ozdoby a k oknům závěsy a záclony. Jasně, vypadá to opravdu skvěle, ale problém je v tom, že i kvůli těmto věcem se orosí okna. Je to z toho důvodu, že do místnosti nemůže proudit teplý vzduch, zachytí se totiž právě o závěsy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Převážně v zimě dejte květináče jinam, než na okno, určitě najdete jinou možnost. A pokud máte pod oknem jakýkoliv nábytek, popřemýšlejte o předělání místnosti. Místo pod oknem by totiž mělo být vždy volné. Snad vám tyto typy pomůžou od orosených oken a vy se s nimi už nebudete muset trápit.

Co používáte na orosená okna vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články