Nejjednodušší způsob, jak se bezpečně zbavit plísní

Jen málo lidí neví o škodách způsobených plísněmi v domě. Někdy je opravdu těžké se zbavit tohoto onemocnění, zvláště je-li místnost neustále nasycena vlhkostí. Plíseň jakékoli barvy (zejména černá) uvolňuje nebezpečné toxiny, které mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Plesnivé prostory, dokonce i malá poškozená místa potrubí pod umyvadlem, mohou způsobit onemocnění dýchacích cest, imunitního a nervového systému a onemocnění kloubů. Několik studií potvrzuje přímý účinek plísní na vývoj maligních nádorů u lidí a zvířat.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Připravili jsme několik způsobů, jak chránit zdraví svých blízkých a zbavit se tohoto nepříjemného problému.

Peroxid vodíku

Jednou z nejznámějších metod, kterou používali i naši pradědové, je 3% roztok peroxidu vodíku. Chcete-li připravit tento účinný prostředek, musíte smíchat sodu s octem a poté přidat 1 lžíci peroxidu. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a rovnoměrně nastříkejte na plesnivé oblasti v místnosti.

Ocet

Mnoho lidí zná antiseptické vlastnosti octa, ale jen málo lidí ví, že ho lze použít k odstranění většiny druhů plísní.
Nezředěný ocet (asi jeden a půl šálku) je třeba nalít do lahve s rozprašovačem a nanést na požadovaná místa. Po hodině musí být celý ošetřený povrch důkladně otřen a poté ošetřen citronovou šťávou.

Olej z čajovníku

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zázračná lahvička

Tento produkt není levný, ale zato velmi efektivní. Je jednoduchý na aplikaci: dvě čajové lžičky oleje do sklenice vody. Opět použijeme rozprašovací láhev (je lepší nejprve protřepat láhev s roztokem). Poté, co je ošetřená oblast zcela suchá, je třeba ji otřít čistým hadříkem.

Extrakt z citrusových semen

Pokud dáváte přednost přírodním prostředkům bez chemikálií, může extrakt z citrusových semen pomoci ve vašem boji proti plísním spolu s dalšími metodami. Pro směs potřebujeme pouze dvacet kapek extraktu ve dvou sklenicích vody. Plíseň také postříkáme a necháme zaschnout. Ve výsledku zbývá jen otřít povrch čistou houbou.

Jedlá soda

iZdroj obrázku: Pixabay.com
S touto sodou nemusíte pouze péct

Někdy se zdá, že soda je odpovědí na všechny problémy a otázky. Výhody tohoto produktu nelze srovnávat s ničím jiným. Je také známo, že soda účinně bojuje proti plísním. Smíchejte koncentrovaný roztok sody, vody a octa. Nastříkejte směs na plíseň a poté setřete houbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články