Nemohli si dovolit hypotéku, ale jejich snem byl baráček se zahradou. Teď žijí na pouhých 27 metrech čtverečních, ale nemůžou být šťastnější

Každý bydlí podle svých možností a preferencí. Někomu vyhovuje bydlet v panelovém domě a někdo si neumí představit žít někde bez zahrady.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Derek Swalwell
                   

Manželé ve středních letech už měli po krk toho, bydlet ve velkém bytě, který ale není jejich. Měsíčně platili velké peníze za nájem a jelikož už se jim odstěhovaly děti, byl pro ně jejich byt zbytečně velký. Také si celý život přáli bydlet někde blízko přírody nebo lesa, mít vlastní zahrádku a hlavně, mít klid. Což se jim samozřejmě v paneláku moc nedařilo. Rozhodli se proto udělat radikální krok.

Muž pracoval jako zedník

Jednoho dne si řekli dost. Už si v bytě opravdu připadali jako v kleci, a jelikož byl byt uprostřed města, bylo to k lesu dost daleko. Už je nebavilo potkávat všude, kam se pohnou davy lidí, chtěli prostě od života něco jiného. A tak se rozhodli, že si postaví vlastní domek, na který nebudou muset do konce života splácet hypotéku. Muž z tohoto páru pracoval jako zedník, takže měl kontakty a mohli začít plánovat stavbu svého domku.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Derek Swalwell

Domeček je sice maličký, ale za to útulný

Netrvalo dlouho a manželé měli vybrané místo, plán svého domku a jediné, co zbývalo, bylo pustit se do stavby. Vybrali si místo, které bylo větší kus od města a v okolí nebylo nic, jen příroda. Nakonec se rozhodli, že nepotřebují velký dům, že jim bude stačit něco malého, důležité totiž je to, že to bude jejich. A tak postavili domek o rozloze pouhých 27 metrů čtverečních, který je vyšel poměrně levně.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Derek Swalwell

Bydlí se jim krásně

No a teď už v domečku žijí delší dobu a nemohou si to vynachválit. Oba jsou moc spokojení a to, že mají tak malý dům jim vůbec nevadí. Myslí si totiž, že pro dva lidi je to ideální, aspoň k sobě mají blíž. A když se chtějí setkat s dětmi nebo s přáteli, mohou si buď sednout ven a nebo jezdí na návštěvu k nim. Domeček má všechny místnosti, které jsou potřeba a důležité je, že tento pár má konečně své vlastní bydlení.

Zdroj: Nevertoosmall

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky