Vytvořte si u vás doma útulný koutek pro relaxaci

Všichni touží po tom mít doma příjemné a útulné místo, kde bychom si mohli odpočinout po náročném dni. Zatímco v létě můžeme často toto místo najít na zahradě u našeho domu, odkud můžeme pozorovat stromy a další rostliny, které na nás mají pozitivní účinek, s podzimními a zimními dny se těchto míst musíme vzdát a přesídlit se do vnitřních prostor.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

I zde ale existuje velmi praktické a elegantní řešení. Stačí si vytvořit malý odpočívací koutek u okna.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Odpočinek potřebuje každý

Pohodlné posezení s výhledem 

Pokud nevíte, jak by takové místo pro čerpání nové energie mohlo vypadat, můžete se inspirovat tím, které pro jednoho amerického fotografa vytvořilo studio DEMO Architects. Tento útulný prostor se nachází u velkého okna v obývacím pokoji, odkud se naskýtá krásný výhled do zahrady. Relaxační koutek je vytvořen velmi jednoduše pomocí prostorného parapetu, který slouží zároveň jako lavice pro posezení jedné či dvou osob. Vzhledem k tomu, že se parapet nachází poměrně nízko nad zemí, dá se na něm pohodlně sedět, případně mít i zároveň mít nohy opřené o zem. Koncept je inspirovaný skandinávským stylem bydlení, kde jsou tyto odpočinkové koutky u oken vzhledem k dlouhým a krutým zimám velmi oblíbené. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Každý relaxuje po svém

S knihou, kávou či čajem 

Tento útulný relaxační prostor, může být skvělým místem pro odpolední či podvečerní relaxaci například s hrnkem kávy či čaje po náročném dni v práci, kdy vám výhled do vaší zahrady pomůže zapomenout na všechny starosti. Velmi praktické je i osvětlení zabudované nad parapetem v horní části okenního prostoru, neboť to koutek dělá použitelným rovněž ve večerních hodinách, kdy si v něm můžete pohodlně číst vaši oblíbenou knihu či poslouchat příjemnou hudbu. K vytvoření dojmu ještě většího pohodlí a útulnosti můžete parapet vybavit rozmanitými polštářky, sedáky či dekou. V našem konkrétním případě je místu dodána ještě větší působivost prostřednictvím zrcadlové koule umístěné nedaleko okna, která na slunečním světle vytváří zajímavý světelný vzor celého koutku. Hrnek či knihu a další potřebné věci pak můžete pohodlně odložit na malý stolek, který se nachází vedle okna. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články