Tipy a triky při zařizování malého bytu

Ne všichni máme to štěstí, že bydlíme ve velkém rodinném domě s prostornými místnostmi. Většina z nás obývá průměrně velké nebo spíš menší byty, ve kterých často bojujeme s téměř každým centimetrem. Dnes vám proto přinášíme několik rad, jak malé místnosti ve vašem bytě rozvrhnout a vybavit, abyste se v nich cítili dobře vy i vaši hosté.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   
iZdroj obrázku: Pixabay.com
V malém bytě je třeba řešit každý centimetr

Pozor na barvy

Překvapivě důležitý vliv nejen na to, jakým dojmem či atmosférou pokoj působí, ale také na to, jak velký či malý prostor vypadá, mají barvy stěn. Obecně platí, že pokud je místnost spíše menší, je vhodné použít světlé pastelové barvy nebo také velkou nástěnnou fototapetu, které pomohou prostor vizuálně zvětšit. Samozřejmě nezapomeňte také na to, že barva stěn by měla být v souladu s podlahou a nábytkem, jinak by mohlo dojít k nevhodným kontrastům. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
I barvy dokážou pomoci

Pozor na příliš mnoho nábytku

Při zařizování malých místností je třeba vše dobře naplánovat a rozvrhnout. Před vlastním nákupem nábytku se například doporučuje nakreslit si plánek i s jednotlivými kusy nábytku, které do něj chcete umístit. Získáte tak mnohem lepší představu o výsledném prostoru a uvidíte vše mnohem lépe a jasněji. Pokud totiž do místnosti umístíte příliš mnoho kusů většího nábytku, bude místnost působit přeplněně, a to přispívá k dojmu menšího prostoru. To, čemu byste při výběru nábytku v případě malých místností měli věnovat velkou pozornost, není jen styl, velikost a barva, ale také úložné prostory, které jsou v případě malých místností velmi důležité. 

Pozor na doplňky i světla 

Pokud jde o barvy nábytku, nemusíte vždy vybírat pouze nábytek ve světlejších tónech. Naopak vhodný nábytek v tmavých barvách s vhodným osvětlením a doplňky mohou pokoji dodat větší prostor. V malém prostoru se také nedoporučuje použít příliš mnoho doplňků, jako jsou obrazy, lampy, sošky a podobně. Podobně jako u nábytku, i v případě doplňků platí méně je více. Naopak můžete využít hru světel, tedy použít v místnosti vhodné osvětlení a také zrcadla, která mají schopnost prostor opticky zvětšovat. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články