Po smrti své ženy přebíral harampádí, které uchovávali ve starém kontejneru. Nakonec se rozhodl do něj nastěhovat

Muž po ztrátě manželky vymyslel projekt přestavby kontejneru. Nejlepším způsobem, jak na něco zapomenout, je zaměstnat mysl.

i Zdroj fotografie: S vědomím George Evans
i Zdroj fotografie: S vědomím George Evans
i Zdroj fotografie: S vědomím George Evans
i Zdroj fotografie: S vědomím George Evans
i Zdroj fotografie: S vědomím George Evans
i Zdroj fotografie: S vědomím George Evans
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Po odchodu blízké osoby většinou nezbývají na kreativitu a aktivitu zkrátka síly. Každý ovšem na stres a žal reagujeme jinak, tudíž i z tohoto pravidla existují výjimky. Někdy je právě tvořivá práce tím jediným způsobem, jak znovu najít smysl života a elán do dalších dnů. To je i příklad George Evanse, jehož manželka trpěla až do své smrti nevyléčitelnou chorobou. Zemřela mu v náručí a on se následně zavázal probrat důkladně věci v jejich starém kontejneru.

Kontejner plný drobností a harampádí

V něm se roky hromadily nejrůznější domácí drobnosti. Jenže Evans to vzal natvrdo a místo probírání zchátralých a nepotřebných věcí vyhodil úplně všechno. Rozhodl se totiž, že z tohoto neutěšeného kovového místa udělá svůj nový domov. Plocha takového kontejneru je ovšem pouze 15 metrů čtverečních. Je proto velmi nepravděpodobné, aby se v něm líbilo třeba někomu, kdo trpí klaustrofobií, nebo jen zkrátka nemá rád malé prostory.

Do takového malého prostoru se ovšem na druhé straně vejde naprosto všechno, co člověk potřebuje k životu – postel, pohovka, kuchyňský kout, a dokonce i knihovna. Nutno podotknout, že George Evans je dlouhodobým stavitelem velkých jachet a motorových člunů. Má tedy více než dost zkušeností s tím, jak do malých či atypických prostor umístit všechny potřebné náležitosti. A současně zachovat útulnost, pohodlí a komfort.

Všechno potřebné na místě

V kuchyni je plynový sporák, ale i mikrovlnná trouba, dřez a další vybavení. Evans velmi pečlivě izoloval stěny i strop, takže ani v zimních měsících zde nechybí potřebné pohodlí. Zvenku přitom vypadá kontejner stále stejně a málokdo by v něm asi čekal příjemné bydlení. Záhy však překvapí dřevěné obložení a příjemné dveře dovnitř. Zkrátka, jako když z vnější chodby vstupujete k někomu do bytu, což naprosto sedí.

iZdroj fotografie: S vědomím George Evans

Kromě pohovky a křesílka nechybí palanda na zdi, takže v případě potřeby může přenocovat i návštěva. Každý kus prostoru je využit a místo přitom nepůsobí nijak rušivě nebo přecpaně. Najdete zde i obrázky a drobné ozdoby, které dodávají onu domácí útulnost. Jak říká písnička z pohádky Princové jsou na draka: „Když máš srdce zjihlé, když máš potíže, tak dej cihlu k cihle, těsto do díže.“ Evans ji nejspíše nikdy neviděl, ale zařídil se přesně podle ní.

Jak by vypadalo vaše ideální bydlení?

Zdroj: HomeBuilding

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články