Neměla na splátky hypotéky, tak se přestěhovala do starého lodního kontejneru. Až uvidíte vnitřek, pogratulujete jí

Vybudovat letní sídlo na pláži už není jen pro velmi bohaté lidi. Důkazem je Američanka, která si postavila letní chatu na pláži z vyřazeného lodního kontejneru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí v poslední době shání chaty a chalupy, aby mohli utéct z měst na hory a do přírody. Koupě nemovitosti je ale složitá a nesmírně nákladná. Tato kreativní Američanka si sehnala bydlení přímo u moře a velmi levně. Žije v kontejneru přímo na Carolina Beach ve Spojených státech. Oproti koupi nemovitosti v této oblasti vyšlo její letní sídlo jen na zlomek ceny.

Velmi levně si splnila sen

Tato bezejmenná kreativní Američanka dlouho toužila po chatě v blízkosti pláže. Jako u velké spousty lidí ale neměla na koupi takové nemovitosti peníze. Rozhodla se proto, že celý problém vyřeší důmyslným způsobem a pořídila si starý nákladní kontejner. Cena vyřazených kusů se pohybuje okolo 40 – 60 tisíc korun, a ve srovnání s nemovitostí se jedná jen o zlomek ceny. Poté jej stačí jen opravit, vybavit a překrásné bydlení je na světě. 

Téměř všechny peníze investovala do pozemku ležícího na Carolina Beach ve Spojených státech. Díky skvělému nápadu s kontejnerem ale už nemusela utrácet další peníze za výstavbu domu. Většině lidí by se zdálo hloupé bydlet na pláži v kontejneru, žena si však své obydlí opravdu vylepšila a výsledek stojí za to. Jednoduché řešení dalo vzniknout skvělému letnímu sídlu na pláži.

Má vodu i elektřinu

Samotný kontejner neprošel velkými změnami. Bylo přidáno pouze velké francouzské okno do dveří a dvě další jako vchod na terasu. Díky připojení na elektrickou i vodovodní síť nebylo potřeba instalovat solární panely ani filtry vody. Kuchyně a toaleta byla tedy zařízena stejně, jako v běžném domě. Kontejner pouze stačilo připojit na rozvod elektřiny a vody. 

Protože se jedná o plážové letní sídlo, samozřejmostí je jak vnitřní, tak i venkovní sprcha. Díky tomu se majitelka může po návratu z pláže osprchovat venku. Uvnitř se nachází skromná kuchyně, ložnice, obývací pokoj s gaučem a televizí. K dispozici je také běžný záchod napojený na odpad. Majitelka nezvolila výstavbu ložnice v prvním patře kvůli soukromí. Všechno potřebné se tedy nachází přímo v přízemí. 

Jaké jsou podle vás výhody a nevýhody takového bydlení?

Zdroj: Modugo

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Petřík

Zobrazit další články