Překrásnou lesní chaloupku zvládl postavit úplně sám. Její interiér vám vyrazí dech, jako byste se ocitli v pohádce

Dětské sny se někomu plní, třeba jako tomuto muži, který se rozhodl si na vlastní náklady postavit krásnou chatu v lesích. Výsledek stojí za to a snad každý by tam strávil víkend.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Když se řekne slovo chata, většina lidí si vybaví odpočinek a místo, kam se nejlépe v létě vydáte si trošku orazit. Pokud máte děti, tak si alespoň odpočinou od ruchu velkoměsta a mají se kde „vyblbnout“. Mít přesně tuto chatu v lesích by byl pro mnoho lidí splněný sen. Kde jinde nalézt vnitřního míru, než právě v chatě vyrobené ekologickými způsoby, která se nachází uprostřed ničeho?

Chata se nachází v lese Olympie

Konkrétně v Olympijském poloostrově, což je velký poloostrov v západním Washingtonu, ve Spojených státech amerických. Umíte si tedy určitě sami představit, jak krásná příroda se okolo musí nacházet. A chata dojem rozhodně nekazí, sama vypadá, jako by se na našem světě ocitla náhodou z nějaké pohádky. Její stavbu vymyslel a realizoval Jacob Witzling, který je řemeslným učitelem matematiky.

Speciálně ji navrhl tak, aby vypadala vzhledově dobře, ale zároveň zapadala do svého okolí a nenarušovala tak přírodu. Téměř celá byla postavena z regenerovaných materiálů, které byly zachráněny z celého Olympijského poloostrova. Tedy od demoličních oken až po podlahu, která byla zachráněna ze staré bowlingové dráhy, každá část chaty, na které spočine vaše oko má svůj vlastní příběh.

I vevnitř je krásná a útulná

Hned, jakmile vstoupíte, si můžete všimnout, že se cítíte jako doma. Lidé totiž mají základní potřebu vnímat okolo sebe bezpečí a pohodlné pocity, kterých se vám přesně v této chatě dostane a byla tak postavena úmyslně. Vybavení je dostačující, nebylo potřeba stavět nějaké vymoženosti navíc. Celý domov poté působí dojmem, jako by vás přímo zval, abyste v něm začali žít. Díky velkým oknům se můžete více napojit na lesy okolo vás a každým pohledem ven vám připomenou, že jste na výjimečném místě.

Co se týče ložnice, je udělána skromně tak, aby se v ní skutečně jen spalo. Nic jiného krom odpočinku by totiž do ložnice patřit nemělo. Jediné střešní okno umístěné nad postelí poskytuje nádherně orámovaný výhled na les a v noci umožňuje zábleskům světla z hvězd pronikat dovnitř. Jakmile se začne stmívat, má chata schopnost rozsvítit své mírné, avšak dostačující osvětlení a tím se stává ještě více kouzelnou.

Chtěli byste také v takové chatě strávit alespoň týden?

Zdroj: Livingbiginatinyhouse

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů